Teknoloji

Bilimsel buluşlar bu fuarda sergilendi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu 4006 Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Bilimsel buluşlar bu fuarda sergilendi
-

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu 4006 Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Şehir Bedir Karabıyık Ortaokulu Müdürü Vedat Üçkan fuarın açılış konuşmasında “Okulumuzda tam bir bilim şenliğine dönüştürdüğümüz ve okulumuzun bahçesinde de planetaryum adında gökyüzünü inleme fırsatını tanıtan cihazla birlikte ve içeride öğrencilerimizin yaptığı ile bilimleri sporun ve sanatın yanında farlı işler yapmak için TÜBİTAK 4006 Bilim fuarını gerçekleştirdik. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime çok teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.


Bilimsel anlamda büyük ivme kazanan okulda öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı birbirinden ilginç Nesli tükenen canlıların besin ağı, Naiper’in çubuğu, Işıkta renk değiştiren bitkiler, Ames odası, Doğadaki matematik, Bilgisayarsız kodlama oyunu, altın oran, Fotosentez olayı, Pisagor’un kum saati gibi ilgi çeken birbirinden farklı buluşlar bu fuarda sergilendi.

Şehit Bedir Karabıyık ilköğretim okulundaki TÜBİTAK sergisinin açılışını ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaptı. Açılışın ardından teker teker stantlar şube müdürleri, okul müdürleri veliler gezdi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.