Gündem

Binali Yıldırım ilk kez açıkladı: CHP itiraz etmeseydi...

AK Parti İstanbul Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 31 Mart yerel seçimlerinin neden iptal edildiğini açıkladı.

Binali Yıldırım ilk kez açıkladı: CHP itiraz etmeseydi...
-

AK Parti İstanbul Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım İstanbul seçmeninin neden tekrar sandığa gitmek zorunda bırakıldığını gerekçesini açıkladı. Yıldırım, "Bizim tercihimiz oyların yeniden sayılmasıydı, çok çabaladık ancak CHP bize yardımcı olmadı" dedi.

Binali Yıldırım'ın açıklamaları:

Tabii ki sizin suçunuz yok. Ancak sizin oyunuz sayılırken şaibe karıştı. Bizim tercihimiz bu seçimin yenilenmemesiydi. Çok çabaladık ancak CHP bize yardımcı olmadı. Yenilenme yönündeki talebimizi kabul etmediler. Reddi yönünde karar aldılar. Keşke oyların tamamı sayılabilseydi. O zaman hiç kimsenin kafasında bir tereddüt, şüphe kalmayacaktı. İstanbullular'ı yormayacaktık.

Evet oylar çalındı. Yüzde 10'u sayıldı 13 bin 929'a düştü. Geriye kalan yüzde 90 sayılsa farklı sonuç çıkacağı aşikar. Malesef bir dirençle karşılaştığımız için saydıramadık.

Onu bulacak olan yetkililerdir. Siz yolda gidiyorsunuz birisi cüzdanınızı çekti. Polise gidiyorsunuz 'cüzdanım çalındı' dersiniz. 'Benim cüzdanım yer değiştirdi' demezsiniz. Oyların yer değiştirildi, bu çalınmadır. Nitekim sayımlarda da bu ortaya çıktı. YSK da bu delilleri dikkate alarak seçimin yenilenmesine karar verdi.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.