Gündem

Doğru Yol partisi ittifak yapamayınca küstü: Destek vereceğimiz parti...

Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Salih Önel, 31 Mart yerel seçimleri için CHP ile yapılan ittifak görüşmelerinden sonuç alamadıklarını açıkladı.

Doğru Yol partisi ittifak yapamayınca küstü: Destek vereceğimiz parti...
-

DYP, CHP ile ittifak görüşmelerinden sonuç alınamadığını açıkladı.

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Salih Önel, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı. CHP’li yerel seçimler için ittifak görüşmeleri yapıldığını ifade eden Salih Önel, “31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP ile yapmış olduğumuz ittifak görüşmeleri kapsamında görüşmelerin sonuçsuz kaldığı ve bu ülkeyi yıllarca yönetmiş olan partimizin hiçe sayılmasını büyük bir üzüntü ile karşıladık” ifadelerini kullandı.

"Karar vereceğiz"

“Doğru yol Partisinin seçmeninin oyları hiç bir partiye destek vaadi olmamıştır” diyen Salih Önel, “Hangi partinin adaylarına destek vereceğimizi Genel İdare Kurulumuzca alınacak olan tavsiye kararına göre en yakın zamanda kamuoyuna bizzat tarafımca açıklama yapılacaktır” dedi.

Odatv’ye de konuşan Salih Önel, ittifak görüşmelerinin CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la yapıldığını, ancak bir sonuç alınamadığını söyledi. DYP'li Önel, Odatv’ye yaptığı açıklamasında da, aday listelerinin tamamının belli olması durumunda DYP’nin bölgelerdeki adaylara göre destek açıklaması yapacağını söyledi.

DYP, 1990'lı yıllardaki seçimlerde, koalisyonlarla ülkeyi bir dönem yönetmişti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.