Ekonomi

Biz Bize Yeteriz yardımından yararlanmak için nereye başvurulur?

Biz Bize Yeteriz yardımından yararlanmak için nereye başvurulur? sorusu vatandaşların merak ettiği sorulardan. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Dayanışma Kampanyası başlattı . Biz Bize Yeteriz Türkiyem isimli yardım kampanyasına Erdoğan 7 maaşını bağışladığını açıkladı. Milleti Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası'na katışmaya davet etti. Vatandaşlar kampanyadan nasıl yararlanacağını araştırıyor. Peki, Biz Bize Yeteriz yardımından yararlanmak için nereye başvurulur?

Biz Bize Yeteriz yardımından yararlanmak için nereye başvurulur?
-

Biz Bize Yeteriz yardımından yararlanmak için nereye başvurulur?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına ilişkin yeni açıklamada bulunudu: Düşük gelirli 2 milyon haneye biner lira yardım yaparak sahipsiz bırakmadık. Şimdi 2 milyon 300 bin haneye yardım için de hazırlıklara başladık. E-devlet üzerinden başvurmanız halinde size her türlü destek verilecektir. Kampanyamızda toplanan kaynak sizler için kullanılacaktır. Kampanyamıza milletimizin gösterdiği teveccühü bu milletin temellerinin sağlam olduğunu göstermiştir. Kampanyada 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. Ayrıca 43 milyon lira da SMS olarak kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirterek ödemelerin 1 Nisan itibariyle başlayacağını duyurdu. Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama, Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi; Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

SOSYAL YARDIM DESTEĞİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Biz Bize Yeteriz kampanyasına nasıl katılınır?

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.