Eğitim

Bölgesel kalkınma için işbirliği

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında pilot seçilen üniversite rektörleri geçtiğimiz günlerde işbirliği yapılabilecek çalışmaları değerlendirmek üzere Kırşehir’de bir araya geldi.

Bölgesel kalkınma için işbirliği
-

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya toplantının açılışında 2016 yılında 41 üniversiteden beş pilot üniversite arasına seçilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bugün 15 pilot üniversite rektörünü misafir etmekten mutlu olduklarını kaydetti.

Prof. Öztürk’ten özel sunum

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum ve bölgesine büyük bir ivme kazandıracak makine ve imalat teknolojileri alanında ihtisaslaşan üniversitelerinin bu alanda atmayı planladığı adımları anlattı. Öztürk, “Amacımız yükseköğretim kurumları olarak işbirliği yapmak suretiyle, ülkemize ve toplumumuza daha fazla katkıda bulunmaktır” dedi.Hem eğitim hem de Ar-Ge potansiyelimizin yansıtılması anlamında işbirliklerinin sürdürüldüğünü ifade eden  Öztürk, “Üniversitemizin ortaya koyduğu strateji ve şehrimizin sanayi potansiyeli ile birlikte makine ve imalat teknolojileri alanında katma değeri yüksek stratejik ürün miktarını artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.