3. TYT SINAVINA
TEKRAR GİREBİLİRSİNİZ
CEVAPLARA ERİŞEBİLİRSİNİZ

Ekonomi

Bölgesinin en büyüğü oldu! Türkiye'nin gururu şirket NATO dergisinde

Özellikle AK Parti iktidarı döneminde yaptığı yatırım ve kaydettiği gelişmelerle Türkiye'nin gururu haline gelen şirketlerden HAVELSAN, bölgesinin de en büyük yazılım teknolojisi şirketi oldu. HAVELSAN, NATO'nun yayınladığı İnovasyon ve Teknoloji dergisinde tanıtıldı.

Bölgesinin en büyüğü oldu! Türkiye'nin gururu şirket NATO dergisinde
-

Orhan Aysezen  yeniakit.com.tr

Türkiye'nin en güçlü milli ve yerli firmalarından biri haline gelen, bu nedenle FETÖ'nün iftiralarına maruz kalıp eski yöneticileri hapse atılan HAVELSAN savunmaya kazandırdıklarıyla Türk ordusunun güçlenmesine ve terörü ezmesine katkılarda bulundu.

HAVELSAN CEO'su Ahmet Hamdi Atalay'ın verdiği bilgilere göre HAVELSAN Türkiye ve bölgesinin en büyük yazılım teknolojisi firması. 5 bin kişi istihdam eden firmanın çalışanlarının yarısı bilgisayar ve yazılım mühendisi.

Atalay, kurumun siber güvenlik uzmanları ve ekosisteminin derinliği sayesinde, gerekli hedefleri gerçekleştirebilmeye her zaman hazır ve güvenilir bir ortak olduğunu bildirdi.

"HAVELSAN NATO'nun dijital atılımını nasıl destekliyor?" şeklindeki soruya Atalay, "HAVELSAN NATO'nun siber uygulamalarına aktif biçimde katkıda bulunuyor. Mühendisleri yeni konularla ilgili eğitimlere katılıyor ve deneyimlerini paylaşıyor." dedi. Siber güvenlik hizmetlerinin gelişimini kontrolü altında tutmayan ülkelerin güvende olamayacaklarını kaydeden Ahmet Hamdi Atalay, kurumun TSK, devlet kuruluşları ve kritik altyapı girişimlerine siber güvenlik kapasitesi sağladığını belirtti.

Atalay, HAVELSAN'ın sadece yerel müşterilere siber güvenlik hizmeti vermediğini, Türkiye ile güçlü diplomatik bağları olan ülkelerle doğal olarak NATO'daki ortaklarla da çalışıldığını anlattı. Dergide firmanın veri sızmasını ve yetkisiz kişilerin hassas bilgilere erişimini engelleyen ürünleri hakkında bilgi de verildi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.