Emlak

Bomonti’de Kim Ne Yapıyor?

Anthill rezidans ve tünel projeleriyle bir anda yıldızı parlayan Bomonti İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden birisi oldu.

Bomonti’de Kim Ne Yapıyor?
-

Tekstilden gıdaya çeşitli fabrikalara ev sahipliği yapan Bomonti, son 10 yıldır ciddi bir dönüşüm içinde.

 

- İstanbul’un en büyük kongre oteli Hilton Bomonti’nin faaliyete geçmesiyle yıldızı parlayan bölgede, inşaatı süren ya da proje aşamasında olan sekiz otel, ofis ve rezidans projesi var.

- Bölgede ard arda inşa edilen markalı konut projeleri, gayrimenkullerin ortalama metrekare değerini 4.500 – 5.000 dolara kadar taşıdı.

 

Öne çıkan Bomonti projeleri:

Bölgede inşaatı süren ve planlanan 8 adet ofis, rezidans ve otel projesi bulunuyor.

1- Sinpaş Holding -Time Rezidans

2- Keten İnşaat – Bakır Palas

3- Keten İnşaat – Kuzey Bomonti

4- Ofton inşaat – Elysium Art Residence

5- Now Gayrimenkul – Now Bomonti

6- Yenigün İnşaat – The House Residence Bomonti

7- Tahincioğlu – Bomonti

8- Türkmen Holding – Otel -residence projesi

9- Peker Group ile IC Holding‘in de bölgede yeni bir otel ve diğer konseptlerde proje geliştirmek için arayış içinde olduğu belirtiliyor.

 

Kim Ne Dedi?

 

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya:

 

Bomonti’deki değişimin en önemli nedenleri arasında Taksim, Nişantaşı gibi merkezi semtlere yakın konumu ile birlikte geçtiğimiz yıllarda açılan Bomonti Tüneli’nin sağladığı ulaşım kolaylığını gösteriyor.

 

Bölgede yeni otel ve rezidans projeleri için bazı yatırımcılar yer arayışında. Bomonti’de ortalama metrekare fiyatı 4.500 dolar seviyesinde olup konutta 17-20 yıl, ofiste ise 15 yıllık amortisman süreleri var. Sonuç olarak, Bomonti semtinin yıldızının parlamasında rol alan Anthill, Elysium, Terrace gibi projeler bölgede belirli bir satış değeri ve standart oluşturdu. Now Bomonti, Elysium Art, Bomonti Time, Keten Bomonti gibi planlanan ve devam eden projeler ise Bomonti’yi uçuracaktır. Bölgede yer alan ofislerin yerli ve yabancı şirketler ve yatırımcılar tarafından da tercih edilmesi ilgiyi daha da yukarı çekecektir.

 

emlakrehberi / 9 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.