Okur Postası

Bu konuyu böyle kolay geçiştiremeyeceksin Bay Ekrem!

Gazetemiz okurlarından Ali Ersin, "Bu konuyu böyle kolay geçiştiremeyeceksin Bay Ekrem!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Bu konuyu böyle kolay geçiştiremeyeceksin Bay Ekrem!
-

Ali Ersin/İstanbul

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası İBB başkanımız boş durur mu hemen bölgeye giderek gerekli şovunu yaptıktan sonra Erzurum Palandöken’de geceliği bilmem kaç liralık bir otelde aile boyu konaklamıştı..

Elbette tatil herkesin hakkı ama şaibeli İstanbul seçimlerini kazandıktan sonra “İstanbul’un kaybedecek bir saniyesi yok” diye feveranlar koparan, algı operasyonlarını devamlı üreten bir başkan profilini artık Türkiye gördü.. Daha önce de İstanbul’u sel götürürken, Bodrum’da mavi turlara çıkan ve sevenleriyle (!) binbir türlü pozlar veren sayın İBB başkanımız için tatil bir hayat tarzı. Baksanıza sayın başkanımız kendi mahallesinden bile yapılan eleştiriler sonucunda şu açıklamayı yapmıştı, “Benim tarzım bu, toplum buna alışacak. Ben alışagelmiş siyasetçi değilim.

Evet sadece AK Parti’nin teknik hataları ve rehavete kapılmasıyla İBB seçimlerini kendi eliyle verdiği Ekrem İmamoğlu’na önümüzdeki seçimlerde halkın derin uyanışıyla gerekli cevabın verileceğine ben yürekten inanıyorum. Kaldı ki, böylesi bir laf ebeliğine bürünen bir İBB Başkanını açıkçası ben kaldıramıyorum... Nerede bir karşıtlık, nerede bir eyyamcılık varsa hepsinin başını çeken bir İBB Başkanına sahip olduğumuz için de açıkçası ben kendim adına çok üzülüyorum..

Bir yanda hizmet belediyeciliğiyle insanların hayatını kolaylaştıran bir yapıdan geldiğimiz noktada hizmetin H’sini konuşamadığımız sadece zat-ı muhteremin tatil pozlarıyla süslü gazeteler, haberler, dergiler görüyoruz..

Güzel bir şarkı sözüyle bitirelim: Kendim ettim kendim buldum, gül gibi sarardım soldum eyvah eyvah.. Eyvah ki eyvah!...

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.