Okur Postası

Bu seçimin galibi % 52 oyla Cumhur İttifakı

Gazetemiz okurlarından Salim Demirhan, "Bu seçimin galibi % 52 oyla Cumhur İttifakı" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Bu seçimin galibi % 52 oyla Cumhur İttifakı
-

Salim Demirhan

Ak Parti Ankara ve İstanbul Büyükşehir belediye başkanlıklarını yerel seçimde kaybetti. Bu bir süreç; bugün kazananlar yarın kaybedecek, kaybedenler başka bir zaman kazanacaklar. Demokrasilerde kazanmakta var kaybetmek de. Kim ki hedeflerini gayesini daha net ve doğru anlatırsa, kendini halkına sevdirirse, halkının gönlünde yer yaparsa, elbette o kazanacak. Kaldı ki bu seçimin galibi % 52 oyla Cumhur ittifakı.   

Demokrasilerde yöneticiler halk iradesiyle geliyorlar ve gidiyorlar. Ak parti de öyle gelmedi mi? İyi ki demokrasi var. İyi ki seçmek ve seçilmek var. İyi ki halkın yargısına, halkın iradesine başvurmak var. Demokratik değerlerimizle övünelim, gurur duyalım. Totaliter rejimler geldi mi, bir daha gitmek bilmiyor. Ya halk ihtilali olacak ya da iç savaş, ülke yıkılacak yeniden kurulacak, halk ne acılar yaşayacak ne zorluklar altında ezilecek, arkasından demokrasi gelecek veya gelmeyecek. Allah’tan dilerim bu fedakâr ve necip millet üzüntülü, acılı günler görmesin. Her değişiklik halkın iradesiyle olsun, halka gönül verenler kazansın. CHP yönetimde bıraktığı izler oldukça derindir. İktidar oldular, onları iktidar yapanlarla beraber olamadılar. Daima halka tepeden baktılar, hor gördüler, değer vermediler. Batıda yetiştirdikleri adamlarıyla batılı oldular batının dümen suyuna aktılar, batılılar gibi yaşadılar, halkı yaşatmak istediler. CHP’nin ortağı halk değil de batılılardı. Bu milletin örfü, ananesi, kültürü doğuya aitti, dini İslam idi, İslam düşüncesi hakimdi. Bin yıldır İslam düzeniyle yaşıyordu, hâlâ yaşamaya devam ediyor ve edecek. Bu millete batı hayat tarzını dayayanlar, milletle ters düştüler, düşmeye devam ediyorlar. Yerel seçim sonuçları başlarını döndürebilir. Kaldıkları yerden devam etmeye kalkarlarsa şaşırmayalım. Halk yine karşılarında olacaktır. CHP’nin sicili hiç iyi değil. Solun İstanbul Büyükşehir Belediyesini yönettiği zamanlar, rüşvet ve yolsuzlukları sağır sultan bile duymuştu. İSKİ olayları unutulur cinsten değildi. Halk iki belediyeyi önce Refah partisine sonra da AK partiye teslim etti. Yılar sonra CHP üç büyük belediyeyi tekrar kazanması büyük bir olay. Umarım halkın güvenine layık olurlar. Sn. Yavaş ve Sn. İmamoğlu’nu kutlarım. İyi bir idare sergilesinler de yine kazansınlar. Aksi takdirde emanetini veren geri alır.     

AK Parti yeniliklerin, umutların partisiydi. 17 yıldır belediyelerde üstün hizmetler yaptı hâlâ yapıyor, TC’yi yönetiyor. Devrim diyebileceğimiz yenilikler yaptı. Yılardır süren başörtüsü kavgasını bitirdi. Ne kadar acıdır ki, nüfusunun % 95’inin Müslüman olduğunu söylediğimiz güzel ülkemizin güzel insanların arasında ayrım yapmak, İslam’ın emri, İslam’ın sembolü olan başörtüsüne yasak getirmek, başörtülü kızlarımızı üniversitelere sokmamak, devlet dairelerinde çalıştırmamak, kendi vatandaşlarımıza zulüm yapmak, inanç özgürlüğünü kısıtlamak, Kur’an kurslarına müdahale etmek, insanlara dinlerini devletin müsaade ettiği kadar yaşatmak.  O günler ne kötü günlerdi. İyi ki geldin Ak Parti.  Bu milleti bu topraklara İslam getirmişti. Her çakılında, kumunda, tanesinde şehitlerimizin kanı var. Bu ülke bu millete kıyamete kadar vatan kalacak. Birilerinin akıllarında başka şeyler varsa, unutsunlar bu millet toprağını, inancını, namusunu, ayaklar altında çiğnetmez, çiğnetmeyecek.                

AK Parti ekonomide büyük adımlar attı. Milli gelir on bin doların üstüne çıktı. Türkiye orta gelir grubu ülkeleri yakaladı. Zenginliğimiz gözle görülür bir hal aldı. Halk idareden memnundu. Batılılara karşı kişilikli bir politika yürütülüyordu. Bunu hazmedemeyen batı ve içerideki ortakları, Türkiye’yi 15 Temmuz darbe girişimiyle yıkmaya kalktılar. Darbe karşısında halk tek yumruk oldu. Cumhurbaşkanı ve hükümetinin yanında birleşti yurdunu batılılara, içerideki ortaklarına, şehitler verdi, teslim etmedi. Seninle ne kadar övünsek azdır ey büyük Türk milleti.

Fakat şer güçler durmadılar. Türk Lirasıyla oynuyorlardı. Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi halk oylamasından sonra, parayla oynama hat safhaya vardı, lira aşırı değer kaybetti. İdarenin aldığı tedbirler yeterli olmadı. Bir kaç ay içinde fiyatların hızlı artışıyla birlikte halkımız fakirleşti. Çarşı-pazar ateş pahası oldu. Vatandaşa verilen fark pahalılığı karşılamadı. Vatandaş pahalılık altında ezildi. Bir arkadaşım şöyle diyordu: “Enflasyonla çorbamın yarısı yok oldu.

Evet pahalılık halkı ezdi, halkın huzurunu kaçırdı. Huzursuzluk devam ediyor. Piyasa düzelecek deniyor. Hayat pahalılığı devam ettiği müddetçe, dar gelirlinin yüzünün gülmesi zor. Umarım halkın yüzü yakın zamanda güler.

Mülteciye açık kapı politikası uyguluyoruz. Biz mülteci olsak onlar bizi alırlar mı? Hacca gitmek için ne çok eliyorlar, ne sık dokuyorlar. Mültecilere 35 milyar dolar harcanmış zenginliğimizi onlarla paylaşmışız. Şimdi Suriye’de ara bölge kurulacak, evler yapılacak, kaç milyar dolar daha harcanacak. Rusya ve İran bizi orada istemiyor, ABD hiç istemiyor, harcadıklarımızı Esat’a mı bırakacağız. Bu necip millet kimler için çalışıyor? Milli gelir 2023’te yirmi bin dolar olacaktı, şimdi on bin doları ne zaman göreceğiz tekrar orta gelir gurubuna ne zaman gireceğiz. Başarılı olmaya mecburuz diyenler, başarılı oldular mı? Yoksa sükutu hayale mi uğradık. Gönül belediyeciliği yapacağız diyenler, 17 yıldır nasıl belediyecilik yapıyorlardı? Doğrusu AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde % 44 oy toplaması büyük başarı. Bu kadirşinas millet geçmişteki yapılan hizmetleri unutmadı, ve AK Partiye bir kez daha kredi verdi. Bir daha vermeyebilir. Her dala konmak isteyenler, bir gün konacak dal bulamazlar. Bulsalar da istediklerini alamazlar. Taraflar taraftarlarıyla beraber olmalılar. Sevenler sevdikleriyle daima beraber olacağı gibi. Allah’a emanet olunuz. 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.