İSLAM

Bugün cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı var mı

Koronavirüs tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de varlığını sürdürmekte. Devlet, korona illetiyle mücadele için seferber olurken bu dönemde vatandaşları da evlerinden dışarı çıkmaması hayati öneme sahip. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, vatandaşların evlerinde öğle namazını kılmasının yeterli olacağını dile getirmişti. Diyanetten son dakika cuma namazı ve kandil kararı geldi. Peki bugün cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı var mı? Miraç Kandilinde camiler açık olacak mı?

Bugün cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı var mı
-

Koronavirüs tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de varlığını sürdürmekte. Devlet, korona illetiyle mücadele için seferber olurken bu dönemde vatandaşları da evlerinden dışarı çıkmaması hayati öneme sahip. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatandaşların evlerinde öğle namazını kılmasının yeterli olacağını dile getirmişti. Diyanetten son dakika cuma namazı ve kandil kararı geldi. Peki bugün cuma namazı kılınacak mı? Cuma namazı var mı? Miraç Kandilinde camiler açık olacak mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dün yayınladığı genelge sonrası bugün, koronavirüs nedeniyle Cuma Namazı kılınmayacak. Yarın ise Miraç Kandili'nde de camiler kapalı olacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatandaşların evlerinde öğle namazını kılmasının yeterli olacağını dile getirmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aldığı karar sonrası bugün Cuma Namazı camilerde kılınmayacak. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş daha önce yaptığı açıklamada da öğle namazının evlerde kılınmasının yeterli olacağını söylemişti.

Miraç Kandilinde camiler açık olacak mı? 

Receb ayının 26. günü idrak edilen Miraç Kandili, 21 Mart 2020 Cumartesi gününe denk geliyor. Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlerle birlikte, kandil için camiler açık olmayacak.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.