ÖDÜLLÜ 15. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

::

İSLAM

Bulaşıcı mikroplardan korunma duası | Bele ve musibetlerden korunma duaları

Salgın hastalıkları için okunacak dua. Bulaşıcı Hastalıklardan korunmak için okunan faziletli dualar vatandaşlar tarafından merak edilmekte. İşte her sabah ve akşam okunacak bele ve musibetlerden korunma duaları.

Bulaşıcı mikroplardan korunma duası | Bele ve musibetlerden korunma duaları
-

Salgın hastalıkları için okunacak dua. Bulaşıcı Hastalıklardan korunmak için okunan faziletli dualar vatandaşlar tarafından merak edilmekte. İşte her sabah ve akşam okunacak bele ve musibetlerden korunma duaları.

İsmailağa Cemaatinin internet sitesinde yer alan bela ve musibetlerden korunma duası şu şekilde yer almakta: Ebu’d-Derdâ (Radıyallâhu anh)dan rivâyet edildiğine göre, Rasûlullah (Sallallâhu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “Her kim, sabahladığında ve akşamladığında yedi defa:

حَسْبِىَاللّٰهُلاَإِلٰــهَإِلاَّهُوَعَلَيْهِتَوَكَّلْتُوَهُوَرَبُّالْعَرْشِالْعَظِيمِ

“Allah bana yeter, ondan başka hiç bir ilâh yoktur, ancak O’na güvendim ve O, büyük arşın Rabbidir.” derse, bunu doğru (Allâh-u Te’âlâ’ya tam güvenerek) veya yalancı (tam güvenmeyi beceremeden) de dese, Allâh-u Te’âlâ onun dünyâ ve âhiret hususundaki bütün sıkıntılarına kâfi gelir.”

İmâm Hasen’den rivâyet edildiğine göre: “Her kim sabahleyin bu (yukarıda zikredilen) duâyı yedi kere okursa, o gün ve gece kendisine ne bir sıkıntı, ne bir soygun, ne de bir boğulma isâbet eder.”

Ebu’d-Derdâ (Radıyallâhu Anh)ın Duası

Bir kere Ebu’d-Derdâ (Radıyallâhu Anh)a, bir adam gelerek “Ey Ebe’d-Derdâ! Evin yandı.” dedi. O da “Hayır! Yanmadı. Ben Rasûlullah’tan bir takım kelimeler işittim ki, onları gündüzün evvelinde söyleyene akşama kadar hiç bir musîbet vurmaz, günün sonunda okuyana ise, sabahlayıncaya kadar hiç bir felâket gelmez. Ben de bugün bu kelimeleri okuduğum için Allâh(u Teâlâ) bana bunu yapmaz.” buyurdu. Sonra gidip baktıklarında evin etrafındakiler yandığı halde eve hiç bir şey olmadığı görüldü. O kelimeler de şunlardır:

 اَللّٰـهُمَّأَنْتَرَبِّىلاَإِلٰــهَإِلاَّأَنْتَعَلَيْكَتَوَكَّلْتُوَأَنْتَرَبُّالْعَرْشِالْعَظِيمِمَاشَاءَاللّٰهُكَانَوَمَالَمْيَشَأْلَمْيَكُنْلاَحَوْلَوَلاَقُوَّةَإِلاَّبِاللّٰهِالْعَلِىِّالْعَظِيمِأَعْلَمُأَنَّاللّٰهَعَلٰـىكُلِّشَىْءٍقَدِيرٌوَأَنَّاللّٰهَقَدْأَحَاطَبِكُلِّشِىْءٍعِلْمًا. اَللّٰـهُمَّإِنِّىأَعُوذُبِكَمِنْشَرِّنَفْسِىوَمِنْشَرِّكُلِّدَابَّةٍأَنْتَاٰخِذٌبِنَاصِيَتِهَاإِنَّرَبِّــىعَلٰــىصِرَاطٍمُسْتَقِيمٍ.

 “Ey Allâhım! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka hiç bir ilâh yoktur. Ancak Sana güvendim ve Sen büyük olan arşın Rabbisin. Allâh-u Te’âlâ ne dilerse o olur; ne dilemezse o olmaz. Günahlardan dönüş ve ibâdetlere kuvvet ancak yüce ve büyük olan Allâh-u Te’âlâ’nın yardımıyladır.

Şüphesiz Allâh-u Te’âlâ’nın her şeye gücünün yettiğini ve her şeyi ilmen kuşattığını biliyorum. Ey Allâhım! Nefsimin şerrinden ve alın saçından tutmuş olduğun her canlının şerrinden sana sığınırım. Şüphesiz benim Rabbim (hak ve adâleti temsil eden) dosdoğru bir yol üzeredir. (Bu yüzden Kendisine sığınanı zâyi etmez.)

Cübbeli Ahmet hoca tarafından paylaşılam Bulaşıcı Hastalıklardan korunmak için okunan faziletli dualar ise şu şekilde:

Duanın devamı için tıklayınız

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.