Sağlık

Burun tıkanıklığı nasıl geçer? Burun tıkanıklığı nasıl giderilir bitkisel

Burun sağlığının bozulduğu durumlarda burun tıkanıklığı meydana gelir. Burun tıkanıklığı nasıl geçer evde çözüm, buruk tıkanıklığına ne iyi gelir? Soruları buruk tıkanıklığı yaşayan vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Burun Yüce Allah tarafından bütün varlıklara verilen büyük bir nimettir. Burun çok hassas ve çok önemli bir organdır. Burun tıkanılığı sıklıkla rastlanan bir bulgudur. Peki sinüzite karşı kür nedir? Burun tıkanıklığı nasıl geçer? Burun tıkanıklığı nasıl giderilir bitkisel çözüm.

Burun tıkanıklığı nasıl geçer? Burun tıkanıklığı nasıl giderilir bitkisel
-

Burun sağlığının bozulduğu durumlarda burun tıkanıklığı meydana gelir. Burun tıkanıklığı nasıl geçer evde çözüm, buruk tıkanıklığına ne iyi gelir? Soruları buruk tıkanıklığı yaşayan vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Burun Yüce Allah tarafından bütün varlıklara verilen büyük bir nimettir. Burun çok hassas ve çok önemli bir organdır. Burun tıkanılığı sıklıkla rastlanan bir bulgudur. Peki sinüzite karşı kür nedir? Burun tıkanıklığı nasıl geçer? Burun tıkanıklığı nasıl giderilir bitkisel çözüm.

Burun tıkanıklığı neden olur? Burun tıkanıklığının en büyük sebebe nezledir. Nezle geçici bir süre için burun tıkanıklığına örnektir. Burun tıkanıkları burnun yan duvarlarında burun eti denilen organların şişmesi yine burnun ortasındaki duvar burnu iki eşit yarıma ayırır. Bu duvardaki ileri derecedeki eğrilikler yan duvardaki şişkinliklerle bir araya geldiğinde yine burun tıkanıklığına neden olur.

Burun tıkanıklığı nasıl giderilir bitkisel

Burun tıkanıklığı sorunu yaşayanların sütten bu süre zarfında uzak durmaları önerilir. Sütün mukus üretimini arttıran etkisi olduğundan dolayı burun tıkanıklığı geçene kadar süt tüketimi en az seviyede hatta mümkünse hiç tüketilmemelidir.

Tıkalı burnun açılması için mümkünse deniz suyu veya tuzlu su tıkanıklığın kısa sürede ortadan kalmasına yardımcı olur. Evde yapılacak tuzlu su için 1 çay bardağına 1 çay kaşığı sofra tuzu ekleyip karıştırılır. Günde 3-4 kez bu tuzlu su burna çekilir.

Sinüzitten kaynaklanan burun tıkanıklığına zencefil bitkisinin iyi geldiği bilinmektedir. Her gün 1 bardak zencefil çayı tıkanıklığın azalmasına rahat nefes alıp verilmesine yardımcı olur.

Sinüzite karşı kür

Yaklaşık yarım litre suyu kaynatınız. İki tatlı kaşığı kurutulmuş papatyayı kaynayan suyun içine atınız. Kaynayan suyu bir başka kaba aktarıp başınızı havluyla örterek, yüzünüzü buharına tutunuz ve burnunuzdan nefes alıp veriniz. Arada ağzınızdan da nefes alıp veriniz. Bu uygulamayı 5 dakika sürdürürünüz. Suyu tekrar kaynatıp 5 dakika daha aynı şekilde başınızı havluyla örterek uygulayınız. Ertesi gün aynı şekilde 5 dakika uygulayıp yarım saat ara veriniz ve tekrar 5 dakika uygulayınız. Akıntının gelmeye başladığı gün, 3 gün ara veriniz. Yeterli rahatlama sağlandıktan sonra ileri tarihlerde uygulama tekrar edilebilir. 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.