Yaşam

Cam şişelerin temizliği nasıl yapılmalıdır?

Ev eşyaları arasında en sağlıklı malzemelerden biri camdır. Bu nedenle çok sık kullanılır. Tabak, bardak, şişe, kavanoz ve hatta tencereler bile camdan yapılmaya başlamıştır ve gerek dayanıklılığı gerek sağlıklı oluşu gerekse kolay temizlenebilir olmalarıyla sıkça tercih edilir.

Cam şişelerin temizliği nasıl yapılmalıdır?
-

Şişenin içine geceden su koyarak içine biraz limon sıkıp bekletin. Ertesi gün, şişenin içindeki limonlu suyu boşaltarak şişeyi yıkayın. Şişenin dibi dahil içi tamamen tertemiz olacaktır.

Deterjansız temizliğe inanmam diyenlerdenseniz şişenizin içine biraz su koyun, bu suyun içine biraz pirinç ve biraz deterjan koyun ve çalkalayın. Bu yöntem şişenizin içinin temizlenmesini sağlayacaktır. Şişelerinizdeki lekeleri temizlemek için çamaşır suyundan da faydalanabilirsiniz.

Şişeye koyacağınız suya tuz ve sirke ekleyerek çalkalamanız da şişenizin temizlenmesini sağlayacaktır.

Eğer yağlı bir şişe temizliyorsanız yıkadıktan sonra içine soda koyarak yaklaşık beş dakika çalkalayın, ardından içine kahve telvesi ilave edin. Biraz daha çalkalayın, şişeniz yağdan tamamen arınacaktır.

Limon tuzu, sirke ve karbonat özellikle mutfak temizliğinde başı çeken doğal temizleyicilerdir. Sağlığı korumak ve tertemiz bir mutfağa sahip olmak için her zaman güvenle kullanılabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasılkolay.com'dan alınmıştır.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.