Dünya

Camiye alçak saldırı sonrası Türkiye'den sert tepki!

ABD’nin Connecticut eyaletine bağlı New Haven şehrinde bulunan Diyanet Camisi’ni kundaklandı. Ramazan ayında gerçekleşen saldırının dünyada artan İslam düşmanlığının yeni bir örneği olduğunu ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu alçak saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup cezalandırılmalı” dedi.

Camiye alçak saldırı sonrası Türkiye'den sert tepki!
-

ABD'nin Connecticut eyaletinin ikinci büyük şehri olan New Haven'da bulunan ve inşaatı devam eden Diyanet Camii kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kundaklandı.

Çavuşoğlu'ndan sert tepki

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD’nin New Haven şehrinde Diyanet Camisi'nin ramazan ayında kundaklanması, dünyada artan İslam düşmanlığının yeni örneği. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Bu alçak saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup cezalandırılmalı. İslam karşıtlığı ve ırkçılıkla topyekun mücadele etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Validen açıklama

Connecticut Valisi Ned Lamont ise konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “İbadet yerine yapılan saldırı dehşet verici ve iğrenç. Ne devletimizde ne de milletimizde bu saldırının yeri yoktur. Soruşturmalar devam edecek ve sorumlular hesap verecek” ifadelerini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.