Gündem

Cemal Almaz kimdir? Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlü kim oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, başta Samsun, Sivas, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Artvin olmak üzere çok sayıda il l Kültür ve Turizm Müdürlüklerine atama yapıldı. Buna göre, Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz atandı.

Cemal Almaz kimdir? Erzurum İl Kültür ve Turizm  Müdürlü kim oldu?
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama  kararlarına göre, başta Samsun, Sivas, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Artvin olmak üzere çok sayıda il l Kültür ve  Turizm Müdürlüklerine atama yapıldı. Buna göre, Erzurum İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğüne Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz atandı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının atama kararları ile Bayburt İl Kültür ve  Turizm Müdürlüğüne Bekir Kurtoğlu, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Halil  Çalışır, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Burhan Torun, Samsun İl Kültür  ve Turizm Müdürlüğüne Adnan İpekdal, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Teoman  Karaca, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ise Aydın Aslan getirildi.

Ayrıca Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Burdur İl Kültür  ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Gümüşhane  İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne  Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Erzurum İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğüne Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Giresun İl Kültür ve  Turizm Müdürlüğüne Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Kars İl  Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Burdur  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ise Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah  Kılıç atandı.

Cemal Almaz kimdir?                                                                                           

1966 Yılında Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü iyi dereceyle bitirdi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Öğretmenlik ve İdarecilik görevlerinin yanı sıra yerel gazetelerde “Tarih Böyle Diyor” konulu köşe yazarlığı ve yerel televizyonlarda ” Tarihin Arka Penceresi ” adlı programlar yaptı. Kpss Tarih, Kpss Anayasa, ÖSS Tarih Soru Bankası, Güncel Bilgiler adlı akademik kitapları bulunmaktadır. 2016 Ekim ayında  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede Osmanlıca okur yazar, orta derecede Arapça, Farsça, ve İngilizce bilmektedir.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.