Okur Postası

CHP bütün projelere hep karşı gelmiş...

Güngör Büyükçınar isimli okuyucumuz ‘CHP bütün projelere hep karşı gelmiş...’ başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

CHP bütün projelere hep karşı gelmiş...
-

CHP yıllardan bu yana her projeye hayır deyip, karşı gelme alışkanlığını rahmetli Menderes zamanından başlayarak maalesef, hâlâ günümüze kadar sürdürmekte. Örneğin termik santraller, yollar, barajlar, köprüler, hızlı tren, Marmaray, Avrasya, havaalanları ve aklına hangi proje geliyorsa.

Yıllarca hep sudan sebepler öne sürerek, yapılacak her projeye yapılmasın diye CHP bütün projelere hep karşı gelmiş. Oysa bugüne kadar görülmüştür ki yapılan bütün projeler ülkemiz için zararlı olmamış, aksine hepsi çok faydalı projeler olmuşlar.

CHP tabiri caiz ise her bir projenin, İstanbul’a ve ülkemize faydalı olduklarını gördükleri, bildikleri halde, CHP yine de projelere karşı gelme tutumlarını bugüne kadar hiç değiştirmemiş. Tabii bu durumlar bütün sağ iktidarlara göstermiştir ki, eğer CHP bir projeye yapılmasın, ülkemiz için faydası yoktur diyerek hep karşı geldiklerinde o eski kurt politikacılar, hiç araştırmadan, soruşturmadan hemen o projeyi yaparlarmış.

Fakat bugünkü AK Partili siyasetçiler CHP’nin her projeye sudan sebeplerle itiraz etmesinin asıl sebebini ne olduğunu maalesef hâlâ anlayamamışlar. Oysa CHP bugüne kadar her projeye karşı gelerek mi acaba yıllardan bu yana kemikleşmiş o %22’lik oylarını böylece koruyabilmiş oluyor diye insan düşünmeden edemiyor.

Peki bir de aksini şöyle düşünelim. CHP, AK Partinin yapacağı her projeye karşı çıkmayıp da AK Partinin yapacağı her projeye evet doğrudur deseydi yani karşı gelmemiş olsalardı acaba CHP böyle bir durumda ne olurdu. Yoksa seçimlerde barajın altına düşerek meclise bile girememiş olur muydu acaba. İnsan yine de düşünmeden edemiyor doğrusu.

Tabii bu durumda 2023’te yapılacak millet vekili genel seçimi ve yine yapılacak başkanlık seçimlerinde ve sonra yerel seçimler de çoğunluğu elde edemeseler bile, CHP o kemikleşmiş %22’lik oy potansiyelini yakalayabilmek için Libya’ya niye asker gönderiyorsunuz, Kanal İstanbul her açıdan ülkemiz için zararlıdır, yapılmasın diyerek o %22’lik oyunu devamlı muhafaza edebilmek için mi? CHP her projeye karşı gelmiş mi oluyor acaba.

Bakın Kanal İstanbul ülkemize ne kadar çok fayda getireceğini önceden anlamak her siyasetçinin harcı değil. İşte görüyorsunuz, Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu İstanbul Kanalının yapılmasına kesinlikle karşı geliyorlar.

Oysa, şöyle bir düşünelim AK Parti, Tayyip Başkan bugüne kadar yapmış olduğu projelerin ve eserlerin hangisi yanlış ki Kanal İstanbul yanlış olsun. Bakın Kanal İstanbul’un ülkemiz için ne kadar çok faydalı olacağını adeta para basan bir proje olacağını CHP’liler ancak 2023 yılından sonra görebilecekler. Çünkü Tayip Başkan AK Parti, hiç durmadan gece gündüz çalışarak, savunma sanayileri envanterine girecek olan şimdiden ve açıklanmayacak kadar çok önemli silahlarımız olabilecek. İşte o zaman, bütün projelere karşı gelenlere sormak gerekecek. İşte böyle silahlarımız elimizde olunca, dünyada bizim bileğimizi kim bükecek. 2023’e kadar yapılan ve 2023’ten sonra yapılacak silahlarımız sayesinde güçlü bir ekonomi ve güçlü silahlarımızla Montrö denilen o anlaşmanın feshi ister istemez gündeme kendiliğinden gelecek. Böylece boğazlardan ve İstanbul Kanalından paralı geçişlerin olmasını ve hazineye çok büyük dövizlerin girişini sağlamak, galiba Ak Parti, Tayyip Başkana nasip olmuş olacak. İyi bilinmeli ki bazı anlaşmalar silahlarla yapılır, yine silahlarla sona erdirilir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.