Seçim

CHP, Saadet'in oylarıyla 41 yıl sonra o ilden milletvekili çıkardı

Uyarılara aldırmayarak Millet İttifakı'na katılan Saadet Partisi'nin oyları CHP'ye yaradı. Kütahya'dan 41 yıldır milletvekili çıkaramayan CHP, Saadet Partisi'ne verilen oylarla 41 sonra yeniden bir milletvekili çıkardı.

CHP, Saadet'in oylarıyla 41 yıl sonra o ilden milletvekili çıkardı
-

Yapılan tüm uyarılara rağmen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile ittifaka giren Saadet Partisi'nin aldığı oylar CHP'ye yaradı. CHP, 41 yıl sonra Kütahya'dan milletvekili çıkardı.

Yıllarca zulmettikleri dindarların oyuyla milletvekili çıkarmaktan büyük memnuniyet duyan CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı da, parti binasında yaptığı açıklamada, partisinin 1977 seçimlerinden bu yana Kütahya'da milletvekili çıkaramadığını, 41 yılın ardından yeniden milletvekili çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

SAADET PARTİSİ'NİN ADINI BİLE ANMADILAR

Kütahya'da iyi sonuç elde ettiklerini belirten Sarı, şunları kaydetti:

"24 Haziran’da gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde 41 yıldır Kütahya'da çıkaramadığımız milletvekilini bu yıl çıkararak Kütahya’da bir tarih yazdık. Bunun için çok çalıştık. Bu çalışma yeni bir çalışma değildi. Milletvekili adayımız, eski il başkanımız Zeliha Aksaz Şahbaz ile birlikte 4 yıldır yoğun ve gayretli bir çalışma içerisindeydik. Bugün eğer bir milletvekili çıkardıysak 4 yıllık çalışmanın katkıları çok büyüktür. Milletvekili çıkardığımız için mutluyuz ama cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'nin seçilmeyişinden dolayı da üzgün olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu süreçte emeği geçen parti teşkilatlarımıza, teşkilat üyelerimize ve tüm bize oy veren herkese teşekkür ederim."

Kesin olmayan sonuçlara göre, CHP'den Kütahya milletvekili seçilen Ali Fazıl Kasap da 41 yılın ardından CHP'de gurur yaşandığını belirtti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.