Politika

CHP'de ilk MYK toplantısı yapıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "CHP, Türkiye'de toplumsal barışı inşa edecek bir üçüncü yol öneriyor. Bu üçüncü yol da toplumsal barışı siyasi zeminde inşa etme gerekliliğini anımsatıyor" dedi.

CHP'de ilk MYK toplantısı yapıldı
-

CHP'de kurultay sonrası oluşturulan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ilk toplantısını, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Sayek Böke, yeni MYK'da parti sözcülüğü görevinin kendisine verildiğini anımsatırken, özgürce konuşulabilen toplantılar düzenleyeceklerini aktardı.

CHP kurultayının sonuç bildirgesine atıfta bulunan ve bu bildirgede, "Özgürlükçü demokrasi devrimini, diğer üç büyük devrimin altına imza atan CHP'nin gerçekleştireceğinin" yer aldığını belirten Böke, "Yaptığımız ilk MYK toplantısı da bu iradenin nasıl bir çalışma takvimine döküleceği ve Türkiye'yi hak ettiği özgürlükçü demokrasiye nasıl hep birlikte taşıyacağımıza dair atılacak adımları konuştuğumuz bir toplantı oldu" diye konuştu. 

Atatürk portresinin indirildiği iddiaları

CHP'li bir milletvekilinin odasından Atatürk portresini indirdiği iddialarına ilişkin başlatılan soruşturmaya ilişkin soru üzerine Böke, CHP'nin, Atatürk ilkelerine bağlı bir parti olduğunu söyledi. Böke, "CHP kendi içerisinde bu ilkelerle örtüşmediği iddia edilen her türlü sorunu, kendi partisi içinde değerlendirir ve yetkili organlarında karara bağlar. Ortaya çıkmış olan dedikodularla ilgili kendimiz bir soruşturma komisyonu kurduk, bu komisyonun değerlendirmeleri yetkili organlara iletilecektir ve mutlaka gereken karar bu organlardan çıkacaktır" değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: AA

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.