Siyaset

CHP’de oruç yok istismar çok

Her akşam iftar sofralarında boy gösteren CHP kurmayları, özellikle dua ederken fotoğraf karelerine girmeye özen gösteriyor. Ancak aynı CHP’lilerden İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile çay içmekten geri durmuyor. Tufan Köse, TBMM’de kameralar karşısında küstahlık yapıyor. Kaftancıoğlu ise bol yiyecek-içecekli görüntüsünü paylaşmadan edemiyor.

-

Müslümanların ibadet, dua, hayır ve hasenatla idrak ettiği mübarek Ramazan ayı, CHP tarafından istismar aracı olarak kullanılıyor. Her akşam iftar sofralarında boy gösteren CHP kurmayları, özellikle dua ederken fotoğraf karelerine girmeye özen gösteriyor. CHP-HDP-İP’in İBB adayı Ekrem İmamoğlu ise “her akşam 60-70 evde iftar açtığını” söylüyor. Hemen her akşam farklı noktalardaki iftar sofralarında şov yapan CHP kurmayları, gündüz vakitlerinde ise farklı bir görüntü çiziyor.

Sabah başka akşam başka

7 Mayıs sabahı CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Ekrem İmamoğlu da çay içmekten geri durmadı. Görüşmeye ilişkin sabah saatlerinde haber yayınlayan Halk TV, Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun birlikte çay içtiğini deşifre etti. CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse 8 Mayıs’ta TBMM kürsüde konuşurken su içti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partisinin seçim değerlendirme toplantısını su, kek, börek, simit gibi yiyecek ve içeceklerin bulunduğu masada yaptı. Kaftancıoğlu söz konusu görüntüleri yine iftar vaktinin öncesinde sosyal medya hesabından paylaştı.

İstismarcı CHP

CHP’nin ağzı oruçlu, alnı secdeli Müslüman toplumu aldatma yoluna gittiğini söyleyen AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Her süreçte olduğu gibi Ramazan’da da oldukları gibi görünmekten korkuyorlar, çünkü yeminli İslam düşmanları haricinde bir kişiden bile oy alamayacaklar. Bu nedenle CHP, oruç ibadetini istismar aracı olarak kullanıyor” dedi.

Ahmet Hamdi Çamlı, “Yıllarca başörtüsüyle, sakalla, namazla, ezanla uğraşan CHP artık öyle bir moda girdi ki, bir taraftan camide Yasin-i Şerif okuyorlar, diğer taraftan 7 dakikada çeyrek domuzu yiyorlar. Bu yeni girdikleri evrede milleti sendelettiler. Öne çıkardıları imaj sebebiyle milletimiz temiz olduğu için o yüze inanır gibi oldu. Şimdi YSK’nın sandıklarda yapılan hırsızlıklar neticesinde seçimin tekrar edilmesine karar vermesi de milletin bu sahteciliği tashih edeceğine inanıyorum 23 Haziranda” sözlerini sarf etti.

AK Partili Çamlı, “Bunlar zararlı ve zehirlidirler. Canan Kaftancıoğlu da dine karşı hakaretlerine rağmen dua, iftar sofrasında dua ederken görüntü veriyor. Kılıçdaroğlu da daha önce oturduğu iftar sofrasında ezan okunmadan su içmiş, yemeğe başlamıştı. İstedikleri numarayı çevirsinler, istedikleri istismara başvursunlar, bizler milletin ferasetine inanıyoruz. 7 Haziran’da yaşadığımız süreci tekrar müşahede edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Geçmişte neyse bugün aynı

İmamoğlu’nun ‘Her akşam 60- 70 evde iftar açıyorum’ sözüne değinen gazeteci-yazar Semra Polat, “CHP’nin istismarında en zorlandığı ibadet ‘oruç’tur” diye konuştu. Semra Polat, “Tabii ki isteriz ki CHP değişsin, geçmişteki yanlışlarından vazgeçsin, özür dilesin... Ama sürekli dillendirdikleri ‘dini siyasete alet ediyorlar’ söyleminin bizzat sergilendiğini görüyoruz. Aynı CHP, bugün kalkmış günde 60-70 evde iftar açmaktan bahsediyor. Bu ironi ve tartışma konusudur.

Geçtiğimiz yıllarda da CHP lideri Kılıçdaroğlu iftar sofrasına oturup ezanı beklemeden yemeğe başlamıştı. Vekilleri Meclis’te su içiyor, Kaftancıoğlu toplantısını yiyecek içeceklerle yapıyor açıkça milletle dalga geçiyorlar. Ben inanıyorum ki dini bütün, faziletli, ferasetli hiçbir Müslüman bunlara inanmayacaktır. Millet CHP’nin geçmişini de iyi biliyor, bugününü de iyi görüyor. Tarihiyle yüzleşmeyen, o din karşıtlıklarından dolayı özür bile dilemeyen CHP bugün ne kadar samimi olabilir? Müslümanlar bu kandırmacaya inanmayacaklardır” ifadelerini kullandı.

Antrikot tiyatroya devam

Yazar Polat, şöyle devam etti:

Gözümüzün içine baka baka alay ediyorlar. Ramazan’da alenen su içenler, yemek yiyenler akşamları ise iftar sofralarına oturanları millet görüyor. Bu millet onları evlerinde kabul eder, iftar yemeğini paylaşır ama kanmazlar. Kaldı ki, CHP kurmaylarının kimlerin evlerine gittikleri de tartışma konusu. İmamoğlu’nun İBB binasındaki ilk işi antrikot mizanseni olmuştu, unutmadık. Aynı mizanseni Ramazan sofralarında da sergilemeleri kimseyi şaşırtmaz.
Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.