Gündem

CHP’li Aykut Erdoğdu'dan skandal sözler! Polise taş atılmasını böyle savundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, AK Parti hükümetini devirmeyi amaçlayan Gezi Parkı eylemcilerini savunarak, “Polis size geliyor gaz atıyor, siz de ona en azından taş da olsa direnebilirsiniz.” dedi.

-

 yeniakit.com.tr 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Halk TV’de katıldığı Medya Ahalisi programında, 2013 yılı Haziran ayında başlayan ve hükümeti devirmeyi amaçlayan Gezi Parkı eylemlerine ilişkin itiraf gibi açıklamalarda bulundu.

CHP’li Erdoğdu, belediye otobüslerini yakan, iş yerlerini yağmalayan, kamu araçlarına molotof kokteylleriyle saldıran eylemcileri savunarak, “Bana bir tane gezi parkı eylemcisi söyleyin elinde silah olsun. İçimize sızmaya çalışan o kadar provokatöre rağmen milyonlarca insan kendimiz mücadele ettik.” dedi.

Programın sunucusu Ayşenur Arslan’ın, “En fazla yerden aldıkları küçük bir taş parçası vardı” sözleri üzerine Erdoğdu, “Polis size geliyor gaz atıyor, siz de ona en azından taş da olsa direnebilirsiniz.” dedi.

Gezi eylemlerini koordine ettiklerini itiraf etti.

Programda, Gezi eylemleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile 50 kez, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancı'yla 30 kere konuştuğunu aktaran Erdoğdu, “Olaylar çıkmış, insanlar sokakta elbette ki yani bunu koordine etmek istiyoruz.” ifadesiyle CHP’nin Gezi eylemlerindeki rolünü gözler önüne serdi.

CHP’li Erdoğdu, Gezi eylemlerine ilişkin yürütülen soruşturmaları da sulandırmaya çalışarak, olaylardaki rolü nedeniyle tutuklu yargılanan Osman Kavala’nın telefon görüşmelerinin hukuki delil olarak kullanılamayacağını ima etti.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.