Gündem

Mansur'u sevmeyen ölsün!

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da faaliyet gösteren basın kuruluşlarına koronavirüse karşı korunmaları için sağlık kitleri dağıtırken Akit Medya Grubu’nu es geçti. Önceki gün Yavaş’ın mesajının da içinde yer aldığı sağlık kitleri medya kuruluşlarına ulaştı.

Mansur'u sevmeyen ölsün!
-

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Mansur Yavaş, belediye kaynaklarından karşılanarak hazırlanan kitleri dağıtırken Akit Medya Grubu’na ayrımcılık yaptı. “Allah CHP’li belediyelerin eline düşürmesin” dedirten çirkin tutum, CHP’nin insanlık dışı ideolojik saplantısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Rahatsız ettik

Konuya ilişkin bilgi almak amacıyla ulaştığımız ve kendisini “Koordinatör Yardımcısı Elif” olarak tanıtan belediye yetkilisi, “Bu yardım kitleri çok sayıda gönderildi. Dağıtımı da devam ediyor. Eğer listede isminiz yoksa elimizde de tükendiği için gün içerisinde size bu kitleri tedarik etmenin sözünü veremiyorum. Listeyi kontrol etmem gerekiyor” dedi.

Aynı belediye görevlisi, listeyi kontrol ettikten sonra ise ağzındaki baklayı şöyle çıkardı: “Bu konuyu haber yapmak için soruyor olmanız bizi rahatsız etti. Bu yüzden size gönderilen kitleri iptal ettik!” Bu arada, Ankara’daki basın kuruluşlarının büyük bölümüne dağıtılan kitlerin Akit Medya Grubu’nun yanı sıra Sabah-ATV Grubu’na da gönderilmediği öğrenildi.

Ünal: Bu haksızlık

Akit’e konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal de ayrımcılıkla ilgili tepkisini şöyle dile getirdi: “Özellikle Akit Medya Grubu başta olmak üzere hiçbir medya kuruluşu böyle bir durumda ayrımcılığa maruz bırakılmamalıdır. Eğer böyle bir şeyde ayrım yapılacaksa hiçbir şey yapılmaması daha faydalıdır.”

 

Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.