Siyaset

CHP’li belediyeler bildiğiniz gibi…Maltepe’nin parası Adalar’a

İşçilerinin parasını ödeyemeyen CHP’li Maltepe belediyesinin yüzbinlerce lirayı Adalar belediyesine aktardığı ortaya çıktı.

CHP’li belediyeler bildiğiniz gibi…Maltepe’nin parası Adalar’a
-

10 gündür Maltepe Belediyesi’ne bağlı taşeron şirkette çalışan 500 temizlik işçinin grevine sessiz kalan CHP’li Ali Kılıç, Adalar Belediyesi için kasanın ağzını açtı. CHP’li Adalar Belediyesi Maltepe Belediyesi’ne bir yazı göndererek yardım talebinde bulundu. Gönderilen yazıda Adalar Belediyesi Meclisince 2014 yılında alınan karar doğrultusunda Maltepe Belediyesi ile kardeş belediye oldukları hatırlatıldı.

20 araca 600 bin liralık yakıt

Yardım çağrısının devamında ise Adalar Belediye Başkanlığına bağlı plakaları belirtilen 20 belediye aracı için 01.01.2020 - 31.12.2020 tarihleri arasında kullanılmak üzere piyasa değeri 600 bin lira tutan 87 bin litre motorin ve 3 bin litre benzin ihtiyacının karşılanması için talepte bulunuldu. CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç talimatıyla meclis gündemine taşınan yardım talebi oy çokluğuyla Ulaşım ve Hukuk Komisyonlarında görüşülmek üzere havale edildi. Maltepe Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Ufuk Yıldız, işçilerin maaşlarının ödenmesi yerine bu yardımın gündeme alınmasına tepki gösterdi. Yıldız, "İşçilerin maaşlarının verilemeyeceği dile getirilirken ve belediyenin bütçesi ortadayken bu yardımı yapmak bir vicdan konusudur" dedi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.