Okur Postası

CHP’ye oy verenler boşa sevinmesinler CHP değişmeyecek

Gazetemiz okurlarından Şaban Önder, "CHP’ye oy verenler boşa sevinmesinler CHP değişmeyecek" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

CHP’ye oy verenler boşa sevinmesinler CHP değişmeyecek
-

Şaban Önder

Ankara, İstanbul belediye başkanlığı seçimlerini niçin kaybettik? Ülkemin ufak bir modülü olan Bolu’yu niçin kaybettiysek İstanbul’u da, Ankara’yı da onun için kaybettik. Bolu‘ da yaşanan olayları; Ankara ve İstanbul’a da uygulayıp nerede hatalar yapıldığını anlamak için ahım şahım stratejiler, projeler hazırlamaya gerek yok. En önemlisi yeni nesillere yaşadıklarımızı çok iyi aktarmaktan ve Tayyip düşmanlığını körükleyenlerin yolların kesmekten geçiyor. Tayyip düşmanlığı konusunda bir araya gelen FETÖ, HDP ve CHP’nin bu yoldaki planlarını bozmaktan geçer. Yurtiçinde bu şer ittifakının kaynakları kurutulursa, yurtdışındaki şer ittifakları kendiliğinden yok olurlar. Bu yaşananlar bize ders olmalı ayrıca yapmamız gerekip de seçimden önce yapmadıklarımızı, zaman geçirmeden yeni nesillere aktarmalıyız ki bunlar bir daha yaşanmasın. Bizde de suç var, bu CHP zihniyetini ve yaptıklarını gereği gibi yeni nesillere anlatamadık. Her şeyi AK partiden, siyasilerden bekledik. Benim de yaşadığım, herkesin bildiği CHP zihniyetini birkaç örnekle anlatacağım.

-Bir demokrasi ve özgürlük kavramını ağızlarından düşürmeyen bu zihniyet, sırf o dönemde Tercüman gazetesi okuduğum için tanımadığım 5 kişi tarafından dövülmemi, (Yaşadığım olay.) kimseye aktarmadığım için onlar herkese özgürlükçü ve demokrat olduklarını anlatırlar tabii. Bu tahammülsüzlüklerini yeni nesillere anlatmalıyız ki tarih tekerrür etmesin..(Sende de suç var diyenlere beni dövenleri hiç tanımıyorum, sadece o mahallenin CHP, PKK kurtarılmış mahallesi olduğunu bilmiyordum.)

-İki başörtülü ablamı muayene etmeyen, bizi odadan kovan, CHP zihniyetli doktorun yaptıklarını anlatamadım,(Yaşadığım olay.) anlatsaydım şimdi başörtü bizim sayemizde serbest kaldı martavalını okuyamazlardı, bir iki yarım inançlıyla şov yapamazlardı. Üniversite kapısından kovdukları kızlarımızı, bacılarımızı unutturmayacaktık, neler çektiklerini yeni nesillere çok iyi anlatacaktık. İnançlı kardeşlerimiz onlara oy verirken bir değil bin kez düşüneceklerdi.

Bacılarımızı, kızlarımızı Fetönün eline bırakmayacaktık. Ayrıca, Fetöcüler bu CHP’ye nasıl güvenip de bir araya geliyorlar? denize düşen yılana sarılıyor. Diyeceğim ama bunlar zaten sinsi yılan. Gerçek amaçları İslami düzen değil, İslam’ı, gizli emellerine ulaşmak için kullandıkları bir maşa olarak görmüşler. Birde düşmanımın düşmanı benim dostum diyerek CHP ile kol kola girdiler.

-Üç, CHP zihniyetinden başörtüsü nedeniyle dayak yiyen kardeşime (Yaşadığım olay.) CHP zihniyetini anlatamamışım ki, şimdi Fetönün etkisiyle kendisini dövenlerle kol, kola girmiş.

Anlatmama gerek yok kendi yaşadığı olayları FETÖ etkisiyle unuttu. Peruğu dahi hazmedemeyen zihniyet, şimdi özgürlükten bahsediyor. Kardeşime başörtüsü ile öğretmenlik yaptırmamak için; CHP’lilerin neler yaptıklarını herkes biliyor ama unutuldu sanki. Bizim yaşımızdakiler yaşananları yeni nesillere anlatamamışız ki CHP şimdi özgürlük ve demokrasi naraları atıyor. Üzerimize düşenleri yapmış olsaydık özgürlük ve demokrasi naraları atabilir miydi?

Bu benim yaşadığım olayları o dönemde her Müslüman din kardeşim bir fazla bir eksik yaşadılar. CHP zihniyetinin yaptıklarını unutup, değişeceğini düşünerek ya da AK Partiye ders vermek için; CHP’ye oy verenler boşa sevinmesinler CHP değişmeyecek. Zihniyet aynı zihniyet, şimdi bunlar ele geçirdikleri belediyelerde özgürlük naralarıyla alışık oldukları işleri yapıyorlar. Yıkıyorlar, çalıyorlar, kendilerinin yaptıkları en iyi işi yapıyorlar. Kendileri dışında kimseye özgürlüğün “Ö”sünü tanımayacaklarını yeni nesillere aktarmamız lazım yoksa bu ülkenin kaybolan yıllarına mal olacaklar. 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.