Ekonomi

Çiftçilere 2 milyar liralık destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü bölge müdürleriyle video konferans aracılığıyla bir toplantı yaptı.

Çiftçilere 2 milyar liralık destek
-

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Corona virüsüne (Covid-19) karşı alınan tedbirler çerçevesinde çiftçilere 2 milyar liraya yakın destek ödemesi yapılıyor. Ödemelere dün saat 18.00’den itibaren başlandı. Mazot-gübre, anaç koyun-keçi, hububat-baklagil, dane mısır, hayvan hastalık tazminatı ile tiftik keçileri ilave desteği kapsamında toplam 1 milyar 881 milyon 426 bin liralık destek ödemelerinin yapılması için düğmeye bastıklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Buna 106 milyon 155 bin lira daha ekliyor ve toplamda 1 milyar 987 milyon 581 bin lirayı üreticilerimizin hesaplarına yatırıyoruz” dedi.

 Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan istihdam hamlesi

Bakan Pakdemirli, 2 bin 153 personel istihdam edeceklerini duyurdu. Pakdemirli, 790 veteriner hekim, 699 ziraat mühendisi, 363 gıda mühendisi, 101 su ürünleri mühendisi, 11 veteriner sağlık teknikeri ile 189 ziraat teknikeri atamasını 15-22 Mayıs’ta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden yapacaklarını ifade etti.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.