Dünya

Çipras'tan Türkiye'ye komik tehdit: Yaptırım uygularız

Türkiye'nin Akdeniz'de doğalgaz ve petrol araması, Yunanistan Başbakanı Çipras'ın sinirlerini bozdu. Çipras, Türkiye'yi yaptırım uygulamakla tehdit etti.

Çipras'tan Türkiye'ye komik tehdit: Yaptırım uygularız
-

Türkiye kendi haklarını koruyarak, Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz aramaya devam ediyor. Bu durum, Güney Kıbrıs ve Yunanistan'da büyük rahatsızlığa yol açıyor.

Rumların ve Yunanistan'ın, AB ve ABD'ye yaptığı şikayetler de sonuç vermedi. Türkiye kim karşı çıkarsa çıksın Fatih ve Oruç Reis'le, bölgede çalışmalarını devam ettireceğini açıkladı.

Çipras'tan komik 'yaptırım uygularız' tehdidi

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, doğalgaz aramaya devam etmesi halinde Türkiye'ye ekonomik yaptırımların uygulanacağını söyledi.

Alpha haber ajansına konuşan Çipras, "Eğer bu strateji devam ederse, finansal tedbirler ve yaptırımlar olabilir. Bu uygulamalara devam etmek yerine Türkiye, uluslararası hukuka ve anlaşmalara saygı göstermeli, diyalog masasına oturmalı." dedi.

Yunanistan ile hayati bir alışverişimiz yok

Yunanistan'ın, Türkiye'ye uygulayabileceği ekonomik yaptırımın ne olduğu merak ediliyor. Zira ekonomik kriz yaşayan Yunanistan'ın, halihazırda Türkiye'ye sağladığı hayati bir kaynak yok.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.