Sağlık

Corona virüsten kaç kişi öldü? Kovid-19 virüsü kaç kişiye bulaştı?

Corona virüsten kaç kişi öldü? Aralık ayı başında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şimdiye kadar bini aşkın kişinin yaşamını yetirmesine yol açan corona virüsü tüm dünyayı tehdit ediyor. Milyonlarca kişi "Corona virüsü nedir?" , "Corana virüsünden kaç kişi öldü?" sorularının cevaplarını araştırıyor. Peki, Kovid-19 virüsü kaç kişiye bulaştı?

Corona virüsten kaç kişi öldü? Kovid-19 virüsü kaç kişiye bulaştı?
-

Corona virüsten kaç kişi öldü? Aralık ayı başında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şimdiye kadar bini aşkın kişinin yaşamını yetirmesine yol açan corona virüsü tüm dünyayı tehdit ediyor. Milyonlarca kişi "Corona virüsü nedir?" , "Corana virüsünden kaç kişi öldü?" sorularının cevaplarını araştırıyor.  Peki, Kovid-19 virüsü kaç kişiye bulaştı?

Corona virüsü tüm dünyayı tehdit ediyor. Çin dışında pek çok ülkeye yayılan virüsün tedavisi ise henüz bulunamadı. Bilim insanları hastalığın tedavisini bulmak için var güçleriyle çalışıyor. Milyonlarca kişi “Corona virüsten kaç kişi öldü?” sorusunun cevabını araştırıyor. İşte, detaylar… 

Corona virüsten kaç kişi öldü? Kovid-19 virüsü kaç kişiye bulaştı?

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve diğer kent, bölge ve ülkelere yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bulaştığı kişi sayısı 64 bin 400'ü geçti. Kovid-19 salgını nedeniyle 1384 kişi yaşamını yitirdi. Can kayıplarının 1381'i Çin ana karasında, biri Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde, biri Filipinler'de, biri de Japonya'da kaydedildi.

Çin ana karasında 63 bin 851, Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde 56 ve Makau Özel İdare Bölgesi'nde 10 vakaya rastlandı. Tayvan'da da 18 kişide Kovid-19 tespit edildi.

Kovid-19 görüldüğü bildirilen ülkelerin yetkili sağlık kurumları ve yerel basınından derlenen verilere göre, vaka sayıları şu şekilde sıralanıyor:

Japonya 254

Singapur 58

Tayland 33

Güney Kore 28

Malezya 19

Vietnam 16

Almanya 16

Avustralya 15

ABD 15

Fransa 11

İngiltere 9

Birleşik Arap Emirlikleri 8

Kanada 7

İtalya 3

Hindistan 3

Filipinler 3

Rusya 2

İspanya 2

Nepal 1

Sri Lanka 1

Kamboçya 1

Belçika 1

İsveç 1

Finlandiya 1

Mısır: 1

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.