Politika

Davutoğlu'ndan şehit ailelerine taziye telefonu

Başbakan Davutoğlu, terör saldırısı sonucu Diyarbakır'da 4 yaşındaki kızı hayatını kaybeden, kendisi de şehit olan polis memuru Çiftçi ile Siirt'te şehit olan Yamaner'in ailelerine taziyelerini iletti

Davutoğlu'ndan şehit ailelerine taziye telefonu
-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu Diyarbakır Çınar'da 4 yaşındaki kızı hayatını kaybeden, kendisi de şehit olan polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi ile Siirt'te şehit olan başpolis memuru Yalçın Yamaner'in ailelerini arayarak, taziyelerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır Çınar'da terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda 4 yaşındaki kızı hayatını kaybeden, kendisi de şehit olan polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi'nin babası Ali İhsan Çiftçi ile Siirt'te, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan başpolis memuru Yalçın Yamaner'in eşi Hacer Yamaner'i aradı.

Davutoğlu'nun, şehit ailelerine taziyelerini ilettiği belirtildi.

Davutoğlu, evini Suriyelilere açan yardımseveri aradı

Başbakan Davutoğlu, Gaziantep'te evini açtığı 8 kişilik Suriyeli aileye bakan 70 yaşındaki Şerif Dağdelen'i arayarak tebrik etti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gaziantep'te tek başına yaşayan ve evine alıp, emekli maaşıyla 8 nüfuslu Suriyeli aileye bakan Dağdelen'i telefonla aradı. 

Davutoğlu'nun, gösterdiği yardımseverlik dolayısıyla Dağdelen'i tebrik ettiğini belirtildi. 

Fedakar öğretmene tebrik telefonu

Başbakan Davutoğlu, Muş'un merkez Güdümlü Köyü Kurtuluş Mezrası'ndaki ilkokulda görev yapan ve kar nedeniyle okula gelemeyen öğrencileri, yolları açarak okula taşıyan öğretmen Cengiz Sur'u da arayarak tebrik etti.

Öğretmen Cengiz Sur'un da Başbakan Davutoğlu'nun kendisini arayacağını rüyasında gördüğünü ve günlerdir "0312" ile başlayan her telefonu "Sayın Başbakan arıyor" diye düşünerek açtığını söylediği belirtildi.

Sur'un, vatana, milletine bağlı insanlar yetiştirmek için kendisi de bir öğretmen olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu örnek aldığını ifade ettiği aktarıldı.


Kaynak: AA
YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.