Eğitim

Değerlerimiz yurtdışındaki okullarda ders olarak veriliyor

Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 24 altın değeri yaşatmak amacıyla kamuoyu tarafından alanında örnek olan kişi ve kurumlara verilen Yüksek İnsani Değerler Ödülleri, beşinci kez sahip-lerini buldu.

Değerlerimiz yurtdışındaki okullarda ders olarak veriliyor
-

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, TEMA Vakfı Onursal Başkanı Merhum Hayrettin Karaca, Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Bilim İnsanı Prof. Dr. Banu Onaral, Devlet Tiyatroları Sanatçısı Turgay Tanülkü, Yazar-Akademisyen Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Elazığ depreminin kahramanlarından Mahmud El Osman’a düzenlenen törende ödülleri takdim edildi.

Törende ödülleri takdim eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dünya genelinde değerler sıralaması değişti, ilk sıraya para yerleşti ama o da mutluluk getirmiyor. Türk toplumu sahip olduğu değerlere sahip çıkmalı çünkü o değerlerin modül olarak gösterildiği Pozitif Psikoloji bir bilim olarak artık dünyanın sayılı üniversitelerinde ders olarak veriliyor” dedi.

Güç kaynağımız: Değerlerimiz

Yazar-Akademisyen Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, “Hayatı görünmeyen üniversite olarak tanımlayan, Mehmet Akif’in tabiri ile Asım’ın Nesli’ne katkı sağlayan çalışmaları” dolayısıyla sunulan ödülünü aldı. Ödül için Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ve seçici kurula teşekkür eden Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, “İnsani değerlere her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. Nasıl tarım toplumları sanayi toplumlarına dönüşmüşse, sanayi toplumları bilgi toplumlarına dönüşmüşse önümüzdeki yıllarda da mutlaka bilgi toplumları değer toplumlarına dönüşmek zorunda. Günümüzün en önemli güç kaynağı bundan böyle değerler olacaktır. 24 değer dünyanın geleceği için çok önemlidir. Değersiz bilgi her zaman yıkıcıdır” dedi.

Başkandan mesaj

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da, ödül takdiminde, “Değerlere sahip insanlarla birlikte yöneten bir şehir ve toplum oluşturmak gayreti ve çabasını gösterdik” mesajını verdi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.