Okur Postası

‘Devlet vatandaşından yardım istemiş’miş!

Gazetemiz okurlarından Mesut Yücetürk, "‘Devlet vatandaşından yardım istemiş’miş!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

‘Devlet vatandaşından yardım istemiş’miş!
-

1. ABD 800.000 eski emekli ordu mensubunu göreve çağırmış. Buna kaç kişi icabet etmiş? Biliyor musunuz? %3

Yani 25 bin kişi.

Bunun sebebi ne olabilir?

Elbette can korkusu. Virüs bize de bulaşabilir düşüncesi.

Böyle bir durum ülkemde olsa ben de dahil ABD’nin tam tersi hep beraber koşarız. Sadece %3 koşmaz. Hadi %25 olsun. O da malum zihniyet.

2. Bu malum zihniyet 4 milyon Suriyeliye baktığımız için hep homurdandılar. Hele başka ülkelere insani yardım göndermeye başlayınca da anırmaya başladılar. Çünkü bunlar insanlıktan nasibi olmayan insanlar. Yurt dışında yaşayan bir ünlü açıkladı geçen gün;

Batı’da açlıktan ölüyor olsanız yan komşunuz size bir lokma ekmek vermez, dedi. Bu zihniyette aynen böyle davranır. Bir kuruş yardım etmez. Ama edilmesini de hazmetmez. Neymiş?

Devlet vatandaşından yardım istemişmiş.

Niye istemesin kardeşim?

Zor zamanlarda isterse devlet milletin malına da, parasına da el koyar. Öncelik vatandır. Millettir. Devlette vatanın ve milletin selameti için her şeyi yapar. Senin rahatın kaçsa da.

3. Geçen gün Almanya’da yaşayan bir Türk anlatmış sosyal medyada ne kadar doğru bilmem;

Almanya’da çalışan herkesten cebren kesilen bir yardım parası varmış. Diyor ki; Sizden zorla kesilmiyor. Gönüllülük esasına göre yardım isteniyor. İster et, ister etme, bu senin insanlığına kalmış. Sonra da kalkar bu zihniyet vatan-millet edebiyatı yaparlar. Ayrıca Almanya’nın virüs sebebiile açıkladığı 500 milyar avro ek bütçenin bir kısmının IMF’den kredi olduğunu biliyor musunuz? Diğer kısımlarda büyük firmalar tarafından bağış yapılmış. Misal; Mercedes 100 milyar avro bağış yapmış.

4. Ayrıca ABD dahil koca koca ülkeler gördünüz birbirinin maskelerin el koydular. Yani çaldılar. Yaşlı bakım yurtlarındaki hastaları ölüme terk ettiler. Yoğun bakıma yaşlıları almadılar. Hastahane koridorlarında yatanları, hatta hastahane dışında yatanları görmediniz mi?

Yoğun bakım yatak sayısı olarak Avrupa’da ilk sıralardayız.

Hani şehir hastaneleri boş diye anırıyordunuz ya! Gerçi hastanelerimiz yetersiz olsa idi bu seferde yeterli hastane ve yeterli yatak sayısı yok diye tepinecektiniz. Hasılı sizler her şartta bel altından vurursunuz. Çünkü sizde zerre kadar vatan, millet sevgisi yok. İnsani duygularınızı yitirmişsiniz. Bu ülke tökezleyip düşse, zil takıp oynarsınız. Yıllarca hep bunu ümit ettiniz. Sırf iktidara gelmek için. Darbeleri de sırf bu yüzden istediniz ve desteklediniz. Sizin zerre kadar bu vatan, millet ve bu milletin değer yargıları umurunuzda olmadı. Yıllarca bu millete laiklik sopası ile zulüm ettiniz. ZULÜM.

5. Küresel salgın sebebi ile devletimiz esnafından işçisine, emeklisinden yaşlısına, corona hastalarına canla başka koşturuyor, tüm imkanlarını seferber ediyor. Tüm tedbirleri alıyor. Bak Batı’da bir maske kaç avro? Git bir araştır.

Sosyal güvenliği olmayanlardan, zerre kadar para alınmayacak, alanlar hakkında işlem yaparız, demedi mi Sağlık Bakanı? Yoğun bakımda yatandan da para alınmayacak demedi mi?

Onbinlerce vatandaşını yurt dışından getirmedi mi?

Bak o gözünde büyüttüğün ABD’de geçen gün 17 yaşındaki bir kızı, sosyal güvencesi yok diye hastahanelere almadı ve kız öldü. Ne çabuk unuttun hastahanelerde tedavi ücretini vermeyince hastahane de rehin olarak tutulduğunu.

Pis, bakımsız hastaneleri ne çabuk unuttun. Sıra için sabahın beşinde gidildiğinden senin haberin var mı?

Muhtemelen yoktur. Çünkü sizin özel doktorunuz vardır.

Yani sizler tuzu kuru takımsınız. Ama yine de konuşan, şikayetlenen sizlersiniz. Sizler nankörsünüz. NANKÖR. Allah sizlerin şerrinden bu asil milleti korusun. Amin!..

Selam ve dua ile...

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.