İSLAM

Dil altı hapı orucu bozar mı?

‘Dil altı hapı orucu bozar mı?’ sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu yıl da ramazan ayı tüm heyecanıyla bekleniyor. Şimdiden akıllarda bazı sorular oluşmaya başlandı. Bazı durumlarda kişiler ilaç kullanmak zorunda kalabilir. Bu ilaçlardan biri de dil altı hapıdır. Dil altı hapı en çok kullanılan ilaçların arasında yer almaktadır. Dil altı hapı orucu bozar mı sorusu insanları meraklandırıyor. İşte tüm detaylar…

Dil altı hapı orucu bozar mı?
-

“Dil altı hapı orucu bozar mı?” sorusunun cevabı merak ediliyor. Dil altı hapı orucu bozar mı sorusu Diyanet tarafından yanıltanmıştır. . Dilaltı hapları da son yıllar da farklılık göstermektedir. Dil altına konulan hap, doğrudan ağız dokusu tarafından emilip kana karışarak kalp krizini önler. Bu hap ağız içinde emilip yok olur. Dolayısıyla mideye ulaşamaz. Detaylar haberimizde. 

DİYANET AÇIKLADI

Bazı kalp rahatsızlıklarında dilaltına konulan hap, doğrudan ağız dokusu tarafından emilip kana karışarak kalp krizini önlemektedir. Söz konusu hap ağız içinde emilip yok olduğundan mideye bir şey ulaşmamaktadır. Bu itibarla, dilaltı hapı kullanmak orucu bozmaz. (DİYK 22. 09. 2005 tarihli karar).

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.