Okur Postası

Dirildin ey milletim!

Gazetemiz okurlarından Hesna Hizan, "Dirildin ey milletim!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Dirildin ey milletim!
-

Hesna Hizan/Afyonkarahisar

Ey Türkiye! Sen ne güzel bir ülkesin, ne güzel bir sedasın. Milletim gurur duyulası bir millet. Tarihinde olduğu gibi şimdi de zulmedenlere haddini, sınırını aşanlara hududunu ve en önemlisi haksızlık yapana hakkı bildiriyorsun.

Dirildin ey milletim..!

Korkun ey küffar bu işittiğiniz Osmanlı torunlarının ayak sesleridir..!

Dirildin ey Türkiye! Sınırını, milletini, mazlumu koruyan, girdikleri deliklerde teröristlere kan kusturan ve inlerine kadar giren, düzenlediği oyun bozucu harekatlarla tüm dünyayı şaşkına çevirip birilerinin uykusunu kaçıran şanlı bir ordun var.

Dimdik ol Türkiye! Zira dünyaya meydan okuyan, “Biz bu yola kefenimizi giyip çıktık” diyerek davasında kararlı, zalimlere karşı dimdik duran bir liderin var.

Ümit var ol Türkiye! Çünkü gözleri pırıl pırıl parlayan, çalışkan, vatanını ve dinini seven, atalarına sahip çıkan, meydana çıkacağı günü bekleyen, yeni Türkiye meşalesini en zirveye çıkaracak olan gençlerin var.

Ne mutlu ki sana, onca tarumara rağmen dinini yaşamaya çalışan vatandaşların, onca zorlamaya rağmen örtüsünü çıkarmayan iffetli Müslüman kızların, unutturulmaya çalışılan tarihimizi unutturmamak için çabalayan ve bu görevi canla başla üstlenen araştırmacıların, yazarların ve tarihçilerin var.

Gurur duy kendinle Türkiye! Vatan için millet için zulme boyun eğmemek için 15 Temmuz’da sokağa dökülen vatandaşların var. Yeni Türkiye için bilimde, fende, sanatta her türlü alanda ülkemizi yükseltmek için çabalayan doktorlarımız, öğretmenlerimiz, sanatçılarımız var.

Bu milletin dini inancını ayakta tutmak için çalışan İslam Fedailerin var.

Zafer yakındır ey Türkiye! Önüne koyulan engelleri aşarak oynanan oyunlara kahramanca direnerek hak ettiği seviyeye çıkmaya çalışan güçlü bir Türkiye’sin artık. Mehmet Akif’in de dediği gibi “Doğacaktır sana vadettiği günler hakkın/ kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.” ...

Selam ve dua ile...

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.