Medya

Diriliş'te şoke eden sahne! Ertuğrul ölüyor mu?

TRT1'in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Bey'e gerçekleştirilen saldırıda ağır yaralanan Turgut Alp'in yaşamını yitirip yitirmeyeceği merak ediliyor. Turgut Alp (Cengiz Coşkun) ölecek mi? İşte, Diriliş Ertuğrul 147.bölüm fragmanı yayınlandı.

Diriliş'te şoke eden sahne! Ertuğrul ölüyor mu?
-

Diriliş Ertuğrul 147.bölüm fragmanında; Ertuğrul Bey'in kaçırılarak tutsak edilmesi heyecan ve gerilim düzeyini en uç noktaya taşırken, düşmanların onun arkasında gücün kim olduğuna yönelik sorguya çekmeleri üzerine Ertuğrul Bey'in takdire şayan cevabı gecikmedi.

Gözünü kin ve intikamdan başka hiçbir şey görmeyen düşmanlar, Ertuğrul Bey ve Alpleri köşeye sıkıştırarak meydanları kan revan içerisinde bırakırken, bu savaşta hiç kimse bir an bile pes etmeden üstün kahramanlık örneği sergilediler.

Alpler, Ertuğrul Bey'i bulmak için yemin etti

Hain saldırı girişimi sonucunda Mergel ve Dumrul başta olmak üzere birçok kayı alpi katledilerek şehitlik mertebesine eriştiler. Diğer taraftan Beybolat'ın hazırladığı kumpasın kurbanı olan Turgut Alpin ölüp ölmeyeceği merak edilirken yayınlanan Diriliş Ertuğrul 147.bölüm fragmanında ise her şeye rağmen yükselen ''Kanımızın son damlasına kadar savaşacağız!'' sesleri göğüsleri kabarttı. Alpler tarafından er ya da geç Ertuğrul Bey'i bulacaklarına dair ant içilmesi heyecan seviyesini ikiye katladı.

Diriliş Ertuğrul 147.bölüm fragmanı yayınlandı

Diriliş Ertuğrul 147.bölüm fragmanında düşmanlar tarafından ele geçirilen Ertuğrul Bey tarafından; ''Allahım, bize zalimler karşısında baş eğdirme! Bana şehitlerimizin intikamını almayı, kardeşlerimin kanlarının hesabını sormayı nasip et...'' edilen dua yüreklere dokundu.

Diğer taraftan izleyici kitlesi tarafından son bölümle beraber merak edilen ''Turgut Alp ölecek mi?'' sorusuna ithafen Diriliş Ertuğrul 147.bölümde; Beybolat'ın komplosuna yenik düşen Turgut Alp'in ölüp ölmeyeceği yanıt bulacak.

Yeni bölüm 8 Mayıs çarşamba günü yayınlanacak

Yönetmenliğini Metin Günay’ın üstlendiği “Diriliş Ertuğrul”da oyuncu kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Didem Balçın, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Ali Ersan Duru, Şafak Başkaya, Ayberk Pekcan, Kayra Şenocak, Arif Diren, Burçin Abdullah, Orçun İynemli, Emre Üçtepe, Kerem Bekişoğlu ve Ali Buhara Mete gibi isimlerin bulunduğu Diriliş Ertuğrul 147.bölümüyle 8 Mayıs çarşamba tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Diriliş Ertuğrul son bölümde neler oldu?

Diriliş Ertuğrul son bölümde; Ertuğrul Bey, tuzağa düşürdüğü Alıncak ve Dragos’u yakalamış, Alıncak’ı öldürüp Dragos’u ise idam etmek için Macellum’a çıkartmıştı. Dragos’un adamı komutan Branas’la Dragos’u idamdan kurtarmak için plan yapan Beybolat, son anda kimliğinin açığa çıkmaması için plana uymamış ve Ertuğrul’un Alpleriyle birlikte Dragos’un askerlerine saldırmıştı. Böylece onun Albastı olduğunu bilen herkes ölmüş olacak ve Ertuğrul Bey’in kuşkularını ortadan kaldıracaktı.

Branas saldırdığında Ertuğrul Bey’in elinden kurtularak Ertuğrul Beye saldıran Dragos, bu duruma önceden hazırlı olan Ertuğrul Bey tarafından Söğüt meydanında öldürülmüştü.

Pişmanlık ateşiyle yanan ve Ertuğrul Bey’den af dilemek için Söğüt’e gelen Bamsı, Gündüz’ü sıkıştıran Dragos’un adamlarına Pusatsız karşı koyarak Gündüz’ü kurtarmış ve ağır yaralanmıştı. Obada tedavisi yapılan Bamsı nedamet getirip Ertuğrul Bey’den özür dilemişti.

Ağabeyi Beybolat hakkında kuşkuları artan İlbilge, Ertuğrul Bey’in kurduğu oyuna destek vererek ağabeyini tuzağa düşürür. Bu tuzakla Albastı olduğu ortaya çıkan Beybolat’ı nasıl bir son bekliyor? Ağabeyinin Albastı kimliğini öğrenen İlbilge’nin tavrı ne olacak?

Halep’te yurt tutarak kardeşi Ertuğrul ile birlikte Bizans sınırına gelmeyen Gündoğdu yıllar sonra Söğüt’e geliyor. Gündoğdu’nun Kayı obasına gelişi neleri değiştirecek? İki kardeşi Moğollara karşı girişilecek cenk yolunda ne gibi tehlikeler bekliyor?

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.