Yaşam

Diyanet yurtdışı sınavı 2019 son dakika ne zaman yapılacak?

Diyanet hem yurt içinde hem de yurt dışında vatandaşların dini konularda aydınlatılmasının yanında din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi noktasında çok büyük görev üstlenmekte. Diyanet İşleri Başkanlığı yurtdışında çalıştırılmak üzere sınavla sözleşmeli personel alımı ilanı yapmıştı. DDiyanet yurtdışı sınavı 2019 son dakika ne zaman yapılacak?

Diyanet yurtdışı sınavı 2019 son dakika ne zaman yapılacak?
-

Diyanet hem yurt içinde hem de yurt dışında vatandaşların dini konularda aydınlatılmasının yanında din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi noktasında çok büyük görev üstlenmekte. Diyanet İşleri Başkanlığı yurtdışında çalıştırılmak üzere sınavla sözleşmeli personel alımı ilanı yapmıştı. Diyanet yurtdışı sınavı 2019 son dakika ne zaman yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurtdışı sözleşmeli din görevlisi sınavı sonuçları merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, yurt dışında sözleşmeli pozisyonda istihdam edilecek personel alımıyla ilgili çalışmalarda sona gelindi. Söz konusu sınav sonuçları açıklandığında sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı (Sözlü), Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı (Uzman Vaizlik, Kur'an Kursu Uzman Öğreticiliği, Uzman İmam-Hatiplik, Başmüezzinlik) Ekim ayında yapılmaktadır. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Resmi İnternet Sitesinde Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi sınavı duyurusu yayınlamıştı. ​Adaylar 07.01.2019 tarihine kadar Diyanet yurtdışı sözleşmeli din görevlisi alımı için başvuruda bulunulmuştu. Yurtdışındaki vatandaş, soydaş ve dindaşlarımızın kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi, dini konularda aydınlatılması ile din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla  sözleşmeli personel alımı konusunda başvurular alınmıştı. Diyanet yurtdışı sınavı 2019 son dakika sonuçları açıklandı mı? sorusu bu günlerde sıkça sorulan soruların başında gelmekte.  Diyanet yurtdışı sınavı sonuçlarının önümüdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.