ÖDÜLLÜ TYT SINAVI
TAMAMLANDI ESKİ SINAVLAR
İÇİN TIKLAYIN

Gündem

Diyarbakır'da PKK'ya büyük darbe! 19 sığınak imha edildi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, PKK’lı teröristlerin kullandığı 19 sığınak bulunarak, kullanılmaz hale getirildi.

Diyarbakır'da PKK'ya büyük darbe! 19 sığınak imha edildi
-

Diyarbakır ​İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Dicle ilçesinin kuzeyinde dağlık ve kırsal alanda, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon düzenledi.

Özel harekat ve komandolar katıldı

Operasyona jandarma özel harekat ve jandarma komando timleri ile güvenlik korucuları katıldı. Operasyon kapsamında ilçeye bağlı Kurşunlu köyündeki Görüsedağı bölgesinde PKK'lı teröristlerce kullanıldığı belirlenen 19 sığınak tespit edildi. Sığınaklardan birinin 3 odalı 56 metrekare büyüklüğünde ve içerisinde çok miktarda yaşam malzemesi bulunduğu, girişine ve içerisine ise patlayıcı madde tuzaklandığı saptandı. Sığınaklar, kullanılmaz hale getirildi.Bölgede yapılan aramalarda ise amonyum nitrat maddesi ile hazırlanmış 12 el yapımı patlayıcı madde düzeneği bulundu. Patlayıcılar, önlem alınarak bulundukları yerlerde imha edildi. Operasyonda ayrıca, 23 tüp, 4’lü pil bloğu, 10 kalem pil, akü, 100 metre elektrik kablosu ve çok sayıda giyim, yaşam ve örgütsel doküman ele geçirildi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.