Sağlık

Dudak morarması nasıl geçer?

Dudak Morarması ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Dudak derisi altında bulunan kılcal damarlarda oluşan sorunlar dudak morarması na sebep olmaktadırlar. Dudak morarması için hangi bölüme gidilir? Dudakları moraran kişiler dudak morarması nasıl geçer, dudak morarması nasıl kapatılır, dudak morluğuna ne iyi gelir sorularının cevaplarını merak etmekte. Peki dudak şişmesi ve morarması nasıl geçer? Dudak morarmasına bitkisel çözüm ne?

Dudak morarması nasıl geçer?
-

Dudak Morarması ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Dudak derisi altında bulunan kılcal damarlarda oluşan sorunlar dudak morarması na sebep olmaktadırlar. Dudak morarması için hangi bölüme gidilir? Dudakları moraran kişiler dudak morarması nasıl geçer, dudak morarması nasıl kapatılır, dudak morluğuna ne iyi gelir sorularının cevaplarını merak etmekte.

Morarmalar, özellikle kendiliğinden oluşmuşsa önemli bir soruna işaret ediyor olabilir. Dudakta morarma, çoğu zaman insanların yaşam standartları ile ilgili bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesela, aşırı alkol ve sigara kullanımı dudaklarda morarmaya neden olur. Aynı zamanda sadece sigara ve alkol ile ilgili bir durumdan dolayı değil, aşırı çay ve kahvede dudak morarmalarına neden olur. Dudak morarması nedenleri olarak, bazı hastalıklarda gösteriliyor, anemi ve siyanoz gibi, çok fazla güneşte kalmak ve dudak çatlaklarının meydana gelmesiyle de, dudak morarması oluşabiliyor.

Dudak morarması nasıl geçer?

Soğuk havada kan dolaşımının yavaşlaması ile dudak morarmaları görülebilmektedir. Bununla birlikte hastalık habercisi olarak da dudak morarmaları her yaşta çeşitli iç hastalıkları sebebiyle görülebilmektedir. Bu yüzden kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.

– En temel nedenlerden biri yanlış beslenme sebebi ile meydana gelen demir eksikliğidir,

– Eğer Akdeniz Anemisi sorunu ya da ciddi bir kansızlık problemi var ise görülebilir,

– Çok ciddi bir sigara tüketimi söz konusu ise dudakta morarma oluşabilir,

– Yoğun bir hava değişikliği yaşanmış ise morarlamalar söz konusu olabilir,

– Vücutta vitamin eksikliği oluşması ve/veya düzensiz rastgele beslenme olması halinde morarma söz konusu olabilir,

– Herhangi bir ciddi rahatsızlık ya da alerjik bir sorun nedeni ile oluşabilir.

1 adet orta boy soğan ile bir miktar maydanoz ince bir şekilde kıyılır. Bu karışımın içine biraz zeytin yağı konur. Son olarak tuz koyup karıştırılır. Bu karışım dudakların üzerine sürülür ve bir bezle üzeri örtülür. 1 saat sonra bez alınır. Bu uygulama bir hafta süreyle uygulanabilir. Herhangi bir zararı yoktur. Malzemelerin tümü doğaldır.

1 adet muz kabuğu soyulmadan ezilir ve dudağın üzerine konur. Sabredebildiğiniz sürece bu karışımı dudaklar üzerinde bekletebilirsiniz. Bu karışım dudak morluklarını iyileştiren mucize bir formüldür.

Bu formülümüzde doğal yağlardan faydalanacağız. 1 çay kaşığı lavanta yağı, 1 çay kaşığı zeytin yağı ve 1 çay kaşığı buğday yağı bir kap içinde karıştırılır. Daha sonra bir bez yardımıyla dudaklara sürülür. Bu karışım dudaklara uygulandıktan 1 saat sonra ılık suyla yıkanarak temizlenir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.