Okur Postası

Ecevit gibi dik durmak! Peh peh peh...

Gazetemiz okurlarından Mustafa Başaran, "Ecevit gibi dik durmak! Peh peh peh..." başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Ecevit gibi dik durmak! Peh peh peh...
-

Mustafa Başaran/Kayseri

Birkaç gündür tv’lerde bir mektup tartışmasıdır gidiyor.

ABD Başkan’ı Trump Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a bir mektup göndermiş. Mektup hakaret içeriyormuş. Mesela Trump Erdoğan’a “Akıllı ol” diyormuş.

CHP yalakaları bu mektubu aldılar ele düştüler yola.

Şanlı Ordumuzun ‘’Barış Pınarı” harekatındaki başarısına gölge düşürmek için Trump’ın mektubunu hep gündemde tuttular. Sabah mektup, akşam mektup, mektupla yattılar mektupla kalktılar.

‘’Barış Pınarı Harekatı”na tüm dünya ‘’Türkiye’nin başarısı” dediği halde sadece CHP, HDP, PKK ‘’Başarı” diyemedi. Hadi HDP-PKK’yı anlıyoruz da CHP’ye ne demeli?

Ecevit, İnönü olsaymış çok ağır cevap verirlermiş. Erdoğan Ecevit gibi dik durmalıymış, İnönü gibi okkalı cevap vermeliymiş...

Bu akılları veren zavallıların içinde: millet vekili var, general var, mütekaid monşerler var, Prof. unvanlı film adamları var, hukukçu geçinenler var. 

Tarihinden bile haberi olmayan bu şartlanmış kafalara cevap:

1-Erdoğan mektuba en güzel cevabı ‘’Barış Pınarı Harekatı” ile vermiş, dünyanın iki süper gücü ABD ve Rusya’ya rağmen, ordumuz hududumuzdan itibaren 900 Km uzunluğunda 32 Km derinliğinde güvenli bölge oluşturmuş, it sürüsü terör örgütlerini bu bölgeden Suriye içlerine doğru sürmüştür. 40 yıldır başımıza bela olan teröristler tehlike olmaktan uzaklaştırılmıştır. Yakın tarihimizin en büyük zaferidir.

CHP bunu hazmedemiyor. Ama hazmedecek.

2-1960’tan beri Kıbrıs’ta EOK Rum Terör Örgütü, devamlı Türkleri katlediyordu. 1963 Noelinde Rumlar öyle hunhar cinayetler işledi ki, kadın çocuk, yaşlı demeden Türkleri katlettiler toplu mezarlara gömdüler. 1963’ün Noeline ‘’Kanlı Noel” dendi. “Kıbrıs Barış Gücü”nde görevli bir subayımızın karısını ve iki çocuğunu banyo küvetinde koyun keser gibi boğazlarından kestiler. Ben o zaman üniversite öğrencisiydim. “Ordu Kıbrıs’a, Ya taksim ya ölüm... “ sloganları atarak yürüyüşler yapıyorduk.

Bıçak kemiğe dayanmıştı.

16 Mart 1964’de Meclis Kıbrıs’a çıkarma kararı aldı. Yüce Meclis görevini yaptı da çıkarmayı hangi Başbakan yapacak? İnönü mü? Lütfen güldürmeyin.

Halkın ve ordumuzun baskısına direnemeyen İnönü Hükümeti, çıkarma kararı alır gibi oldu, ABD Başkanı Johnson: İnönü’ye ‘’Aklını başına, al otur oturduğun yerde” mealinde aşağılayıcı bir mektup gönderdi. Kefereden zılgıtı yiyen İnönü mıh gibi çakıldı kaldı yerinde.

Kıbrıs’a çıkarma şerefi Erbakan’a nasip oldu. 

3-Ecevit’in dik duruşu: Ecevit Başbakan. Memur maaşını ödeyecek para yok. Para dilenmek için elinde demir asa, ayağında demir çarık düşer yollara.

ABD Başkanı Clinton’ın kapısına varır. Clinton, poposu koltuğun kenarında oturuyor. Ecevit, süt dökmüş kedi gibi Clinton’ın karşısında kıpırdamadan dimdik ayakta duruyor. Tarihimizin en aşağılık mektubu. (Resimde görüldüğü gibi)

CHP’liler bu dimdik ayakta duruşla gurur duyuyor.

Binlerce lanet böyle dimdik ayakta durmaya!

Rabbim, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı böyle dik durmaktan korusun! Amin.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.