Yerel

Eğitim ve sosyal hayata destek

Fatih Belediyesi, ilçe sakinlerinin eğitim ve sosyal hayatına destek olmaya devam ediyor.

Eğitim ve sosyal hayata destek
-

Fatih Belediyesi, Fatihlilerin eğitim ve sosyal hayatına destek olmaya devam ediyor. Belediyenin farklı mahallelerde hizmete aldığı projelerle vatandaşların memnuniyeti daha da artıyor. İşte bu projelerden öne çıkanlar: Fatih Belediyesi Sosyal İşler Birimi’ne bağlı Butik Fatih giyim yardımlarına devam ediyor. Butikten 4 -12 yaş çocuklara, engelli, şehit ve gazi ailesi, ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımında bulunuluyor. Randevu sistemiyle verilen hizmet hakkında 0212 521 53 53 numaralı telefondan randevu alınabilir.

Bilgi Evleri’nde yeni dönem başladı

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bilgi evlerinde eğitime ilk adım dersleriyle start verildi. Öğretmenlerinin desteği ile adaptasyon sürecini atlatan öğrenciler, bilgi evine katılmanın heyecanı ve mutluluğunu bir arada yaşadı. Bilgi evlerinde tecrübeli öğretmenler eşliğinde, tam donanımlı sınıflarda eğitim gören öğrencilere, eğitim-öğretim dönemi boyunca sınavlara hazırlanabilmeleri için etüt ve deneme sınavları uygulanacak, araştırmalarını yapabilmeleri için kütüphane ve internet hizmeti sunulacak, bilgi ve vizyonlarını arttırmak amacıyla gezi ve yarışmalar düzenlenecek. Ayrıca öğrenciler hobi ve etkinlik kulüplerine de katılabilecek.

Engelliler İş Atölyesinde kayıt heyecanı

Fatih Belediyesi Engelliler Birimi ile Fatih Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleşen engellilere yönelik iş atölyesi kurslarımızın 2019 – 2020 eğitim öğretim dönemi kayıtları devam ediyor. 14 yaş ve üzeri, okuryazar olan engellilere yönelik  ücretsiz olarak verilen kurslar, engellilere mesleki hayata adım atmak konusunda destek olmanın yanı sıra sosyal hayata katılımlarını da sağlıyor. Tüm gün süren kurslar Dervişali Semt Konağı’ndaki Sosyal İşler Birimi Engelliler İş Atölyesi’nde gerçekleştiriliyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.