Okur Postası

Ek gösterge konusunda verilen sözler ne zaman yerine getirilecek?

Gazetemiz okurlarından Mustafa Ulu, "Ek gösterge konusunda verilen sözler ne zaman yerine getirilecek?" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Ek gösterge konusunda verilen sözler ne zaman yerine getirilecek?
-

Mustafa Ulu/Konya

İktidar olmak sorumluluk almaktır. İktidar olmak insanları yönetmektir. Eğer insanları sözlerinizle vaatlerinizle ikna edemez, ikna etseniz bile vaatlerinizi yerine getirmezseniz iktidar olamazsınız, olsanız da o koltuklarda oturamazsınız.

Ülkemize şu anda içeride ve dışarıda bin türlü bölücü, yıkıcı, ayrıştırıcı tahrik propagandası ile saldırmaktadırlar. Bir de içerideki iktidar sahiplerinin verdikleri sözleri yerine getirmemeleri, hem vaatlerini yerine getirilmeyen emekli vatandaşları hem de iktidar aleyhine özellikle de Cumhurbaşkanımız aleyhine kullanmayı çalışıyorlar.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanımızın 1 yıl önce söz verdiği emekli öğretmen, sağlık çalışanları ve emniyet mensupları için vaat ettiği 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesini beklemektedirler. Çünkü 17 yıldır Cumhurbaşkanımız ve AK Parti iktidarı, her vaadini mutlaka yerine getirmiştir. Bunu da getirecek iradeye sahiptir, öyle inanıyoruz. Ama birileri AK Partinin puan kazanmasını istemiyor olabilir. Unutmayalım ki, insanlar dünyaya insani ihtiyaçlarıyla bağlıdırlar. Yaşam tarzının ilk şartı maddi gelirler ve kazançtır. Yüce dinimiz bize ahireti asla ihmal etmemeyi emreder ama dünya nimetlerinin faziletlerinin de terk edilemeyeceği gerçeğini hatırlatır. İlkokul mezunu bir çalışanın 2500-3000 TL maaş aldığı ülkemizde (elbette olsun) 19 sene tahsili, 26 sene hizmeti olan bir öğretmenin ilkokul seviyesinde maaş alması elbette verilen sözlerin ne kadar önemli olduğunu açıklıyor. Bu düşüncelerle, ilgililerin gereğini yapacaklarına inancım tamdır. Bayrama kadar hiç olmazsa yasanın çıkacağını bütün muhataplar beklemektedirler. Saygılarımızla.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.