Sağlık

El ayak uyuşmasına ne iyi gelir

Vücutta uyuşma hissi sinir hücrelerinin aşırı uyarılması veya hasar görmesi sonucu oluşur. Uyuşma hissi yaygın olarak, el, ayak, bacak, kollar ve vücudunun diğer bölgelerinde görülebilir. Peki el ayak uyuşmasına ne iyi gelir? El ve ayak uyuşması için kür nedir? yüz uyuşmasında evde ne yapılmalı, ayak uyuşması ne geçirir, sağ kol uyuşması neden olur, aniden bütün vücudun uyuşması, kafa derisinde uyuşma karıncalanma, vücut uyuşması için hangi doktora gidilir? İşte el ayak uyuşmasına ne iyi gelir? sorusunun cevabı.

El ayak uyuşmasına ne iyi gelir
-

Vücutta uyuşma hissi sinir hücrelerinin aşırı uyarılması veya hasar görmesi sonucu oluşur. Uyuşma hissi yaygın olarak, el, ayak, bacak, kollar ve vücudunun diğer bölgelerinde görülebilir. Peki el ayak uyuşmasına ne iyi gelir? El ve ayak uyuşması için kür nedir? Yüz uyuşmasında evde ne yapılmalı, ayak uyuşması ne geçirir, sağ kol uyuşması neden olur, aniden bütün vücudun uyuşması, kafa derisinde uyuşma karıncalanma, vücut uyuşması için hangi doktora gidilir? İşte el ayak uyuşmasına ne iyi gelir? sorusunun cevabı.

Uyuşma nedenleri

Omurilik Kanal Daralması

Bel fıtığı, Beyin ve Omurilik Tümörleri

Beyin Kanamaları ve Damar Tıkanıklıkları

Beyin Enfeksiyonları

Şeker Hastalığı

Kanser metastazları

Huzursuz Bacak Sendromu

Bacak Kırılması

Vitamin Eksikliği

Psikolojik Nedenler

Dolaşım Bozuklukları

Migren ve romatizma gibi hastalıklar

Sürekli aynı pozisyonda kalmaktan dolayı oluşan ağrılar

El ve ayak uyuşması için kür

35 tane kurutulmuş kiraz sapı bir bardak suya atıp 4-5 dakika kaynatınız. 5. Dakika kada üzerine 5-10 gram ısırgan ilave ediniz. Kiraz sapı ve ısırganı bir 5 dakika daha kaynatınız. Bu kürü sabah akşam bir hafta içiniz. Bir de MS’e bağlı uyuşma varsa el ve parmaklarda uyuşma olabilir. Burada da aynı kürü uygulayın.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.