Okur Postası

Elektriğe dikkat

Gazetemiz okurlarından Ali Uyar, "Elektriğe dikkat" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Elektriğe dikkat
-

Şu ana kadar kapattırmadıkları, çalışmasını engellemedikleri bir şey kaldı mı? Şunu kesin olarak biliyorlar ve süreç de bunu teyit etti ki, bizi ne kadar çok korkuturlarsa o kadar sağlam ilerlediklerini, hem onlar hem de bizler maalesef gördük.

Hal böyleyken şimdi bir an için düşünün geriye ne kalmış olabilir. Yani bizi tam korku moduna çıkaracak olan şey ne olabilir? “İyi de aga, daha ne olacak her gün aman ölmiyek diye korkup duruyoz. Daha ne yapak” doğru ama tüm bu korkularımıza rağmen TV, bilgisayar ya da telefonu bi açıp da, o Matrix’in içine bi daldık mı, valla kimsenin aklına ölüm mölüm gelmiyor”.

Sadece analiz yapıyorum, tabi  ki yanlış olabilir ve bunda bir mahsur da yoktur. Lakin sizin de dikkatinizi çektiği gibi, aslında saydığım cihazlar çalışır olduğu sürece, dahası evdeki çamaşırdı, buzdolabıydı, ocakdı, süpürgeydi filan derken, çalışması en baştan beri devam eden ve tüm olumsuzluklara rağmen sırf o ayakta olduğu için sanki bizim de ayakta olduğumuz, bizi teselli eden tek bir şey kaldı.

Eğer o da giderse işte asıl kaos ve korku o zaman tavan yapar. Bildiniz “elektrik” ten bahsediyorum. Tedbir için gaz lambası veya biraz mum alsak  ne kaybederiz ki. Bir şey olmazsa sonra güler geçeriz. Korkutmak için değil tam tersi daha fazla korkmayalım tedbir alalım diye söylüyorum. Sadece onların yerinde olsam ne yapardım diye düşündüm o kadar...

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.