Ekonomi

Emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz ayı emekli maaşı zam oranı

Emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli vatandaşlar “Emekli maaşı zammı ne zaman?” , “Emekli maaşı zam oranı belli oldu mu?” , “Emekli maaşı temmuz zammı açıklandı mı?” , “Emekli maaşı zam oranı açıklandı mı?” , “Emekli maaşı ne kadar olacak?” sorularının cevaplarını araştırıyor. İşte, temmuz ayı emekli maaşı zam oranı.

Emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz ayı emekli maaşı zam oranı
-

Milyonlarca kişi emekli maaşlarına yansıyacak olan yeni zammın oranını merak ediyor. Emekliler “Emekli maaşı zammı ne zaman?” , “Emekli maaşı zam oranı” , “Emekli maaşı zammı ne zaman yatacak?” sorularının cevaplarını araştırıyor.

Emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz ayı emekli maaşı zam oranı

Emekliler 2020 yılında maaşlarına yansıyacak ikinci zammın ne zaman olacağını merak ediyor. Emekli maaşlarına ocak ve temmuz aylarında her yıl zam yapılıyor. Zam oranları 6 aylık enflasyon oranına göre belirleniyor.

Koronavirüs nedeniyle açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında 650 bin SSK ve Bağ-Kur'luya ekstra zam yapıldı. Yaşlılık, malullük aylığı alan emeklilere aylık asgari ödeme tutarı bin liradan bin 500 liraya yükseltildi.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılacak.

Memur emeklilerine hakem kurulu kararı kapsamında yüzde 4 zam ve bu yılın ilk yarısında enflasyon yüzde 4'ü aşarsa aşan kısım kadar enflasyon farkı yansıtılacak.

Emekli vatandaşlar maaşlarına yansıyacak olan zam oranını temmuz ayında öğrenebilecek.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.