Yaşam

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT son dakika haberi var mı? EYT'de yeni gelişme

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT sorunununu çözümü için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yeni bir umut beklerken, EYT Emeklilikte yaşa takılanlar son dakika haberine göre Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) EYT konusunda yeni gelişme yaşanırken, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneğinden gelen açıklamada ise Emeklilikte yaşa takılanlara destek veren siyasi parti ve STK’lara teşekkür edilerek, EYT’lilerin bundan sonraki süreçlerde de mücadelelerinin süreceğini açıkladı. AK Parti İBB adayı Binali Yıldırım EYT konusunda, "Bakanlığımız çalışmalarını yapıyor" dedi.

-

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT sorunununu çözümü için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yeni bir umut beklerken, EYT Emeklilikte yaşa takılanlar son dakika haberine göre Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) EYT konusunda  yeni gelişme yaşanırken, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneğinden gelen açıklamada ise Emeklilikte yaşa takılanlara destek veren siyasi parti ve STK’lara teşekkür edilerek, EYT’lilerin bundan sonraki süreçlerde de mücadelelerinin süreceğini açıkladı.

Tekrar yenilenecek İstanbul seçimleri öncesinde EYT Mağdurlarına yönelik yeni bir düzenleme bekliyoruz. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) son dakika haberleri Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar vermesinden sonra yeniden Türkiye gündemine geldi. 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İBB seçileri EYT bekleyen binlerce vatandaşı umutlandırdı. 23 Haziran seçimleri öncesi EYT çıkar mı? 2019 EYT’de bugün müjdeli haber var mı merak edildi. Vatandaşlar, “EYT’de bugün müjdeli haber var mı?” sorusuna yanıt arıyor. EYT son dakika haberleri merak ediliyor.

Binali Yıldırım'dan EYT açıklaması

Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, EYT Emeklilikte yaşa takılanların beklediği EYT yasasına ilikin son dakika açıklamasında bulundu. Emeklilikte yaşa takılanlar için daha önce 'biraz sabır' dediği hatırlatılan Yıldırım, "Bakanlığımız çalışmalarını yapıyor" diye konuştu.

 

EYT 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi çıkar mı?

31 Mart yerel seçimlerinde EYT mağdurlarının CHP, İP ve HDP’nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu’ndan yana tercih ettiği hep konuşulmuştu. TBMM’de İYİ Parti’nin EYT teklifine muhalefet partileri destek vermişti. 23 Haziran İstanbul seçimleri hem AK Parti-MHP ittifakı olan Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım için hem de CHP-İP-HDP-TKP ve marjinal grupların ortak adayı Ekrem İmamoğlu açasından son derece hayati önemi sahip. İBB seçimlerin hayati öneme sahip olması son dakika EYT bekleyen binlerce vatandaşı umut oldu. EYT bekleyenler, adayların seçim vaatleri konusunda EYT için bir çalışmaların olup olmayacaklarını araştırıyor. Zira 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sürecinde EYT’lilerin sorunlarını çözme vaadi veren Mansur Yavaş’a çok yoğun EYT’li seçmenlerin oylarının kaydığı söylenmekte. 23 Haziran İBB seçimlerinde EYT’lilerin umudu seçimlerden önce EYT çıkacak mı çıkmayacak mı? Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun EYT vaatleri olacak mı? Hangi aday EYT konusunda bir umut aşılarsa binlerce EYT’li seçmenin oyu o adaya kayması bekleniyor.

23 Haziran’da tekrar yenilenecek İstanbul seçimleri öncesinde EYT Mağdurlarına yönelik yeni bir düzenleme yapılacağına ilişkin bir beklenti söz konusu.

"Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) mücadelesini bundan sonra da sürdürecek"

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği yazılı bir açıklama yayınladı. Destek verenlere teşekkür eden EYT’liler bundan sonraki mücadelenin de süreceğini belirtti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği’nden açıklama: “Uzun zamandan beridir gerek yaptığımız toplantılarımızla, gerek sosyal medya üzerinden, gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisindeki görüşmelerimiz ile verdiğimiz mücadelelerimizin akabinde, ülkemizde bir kez daha yerel seçim gerçekleşecek. Bizler, her seçim döneminde tüm siyasi partilerin gündeminde olmuş, vaad olarak beyannamelerinde yer almış, mağduriyeti açık bir şekilde dile getirilmiş, fakat bir türlü çözüme kavuşturulamamış.” dedi.

Binali Yıldırım'dan EYT açıklaması: Sabırlı olun takipçisi olacağım

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yaptığı açıklamada şimdilik gündemlerinde olmadığını belirmişti. EYT ile ilgili düzenleme olup olmayacağı ilgili vatandaşlar için hayli önemli gelişme olarak kabul ediliyor. Emeklilikte yaşa takılanların taleplerine yönelik bir soruya Binali Yıldırım ise, "Ben bu konuda ne dedim? 'Biraz sabırlı olun, ben takipçisi olacağım' dedim. Yine aynı şeyi söylüyorum. Sabırlı olun” demişti. Haberin devamında EYT son dakika haberlerini bulabilirsiniz.

Muhalefet partileri EYT’yi istismar etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı katıldığı bir televizyon programında, "EYT, 3600 ek gösterge gibi konuları CHP, İYİ Parti, HDP istismar etti. Belediye seçimleriyle bu sorunlar çözülecekmiş gibi gösterdiler. Bu sorunların çözümü için bizim yaptığımız teklifler var. Bunların çözümü aşama aşama, zamanla olacaktır zaten" açıklamalarında bulundu. EYT hakkında en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. EYT ile ilgili, “EYT’de Demirel bir yanlışın içine düştü. Emeklilik meselesini eleştirmek için muhalefet teşvik ediyor.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için merakla beklenen son dakika açıklaması geldi. Erken emeklilik için 2019 yerel seçim öncesi EYT yasasının çıkarılmasını bekleyen vatandaşlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "EYT gündemimizde yok" dedi. Kamuoyunun gündemini meşgul eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) hakkında yapılan son dakika açıklamalar ve yeni gelişmeleri sizlere bu haberimizde aktarmaya devam edeceğiz.

AK Parti’nin gündeminde halen EYT yok mu?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan EYT(Emeklilikte yaşa takılanlar) ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk, "EYT gündemimizde yok" demişti.

1999 yılında bu yana zaman zaman aralıklarla gündeme gelen 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' konusu, son aylarda kamuoyunda yoğun şekilde tartışılıyor. Kanunda belirtilen prim gün sayısını doldurmalarına karşın yaş şartı nedeniyle emekli aylığı alamayan pek çok vatandaş, konuya dair gelişmeleri anbean yakından takip etmeye devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Kavaklıdere Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan burada EYT konusuna da değindi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz haftalarda bir süredir kamuoyunun gündemini meşgul eden EYT hakkında açıklama yaptı. Bakan Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) gündemlerinde olmadığını ifade etti.

Bahçeli’den EYT açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye Nazlı Çelik tarafından canlı yayında, “EYT ile ilgili düzenleme seçim bildirgenizde vardı buna rağmen kaldı. Milliyetçi Hareket Partisi bu konuyla ilgili nasıl bir adım atmayı planlıyor?” diye soruldu. Bahçeli ise, “Bizim seçim beyannamemizde bu konu var. Ayrıca milletvekili arkadaşlarımız bu konu üzerinde de çalıştılar. Hatta meclise bir teklif de sundular. Ancak 49 milletvekiliyle bunu çıkartmamız mümkün değil. Birde bunun şu anki maliyeti Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı iç ve dış sorunlar içerisinde ille de bunu çıkartacağız diyerek kimseyi kandırmaya da gerek yok. Şu an için bunun çıkması mümkün değil. Hele hele seçime bir hafta 10 gün kala böyle bir popülist politika uygulanmaz. Seçim sonuçları belli olur, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kalıcı ve istikrar sağlayıcı bir güçle yoluna devam ederse bu konuyu da çözmesi için tavsiyelerde bulunulabilir.” şeklinde konuşmuştu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.