Ekonomi

Emekliye bayram ikramiyesi ödemesi son dakika zamlı mı?

Hükümet, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerin öncesinde milyonlarca emeklinin yüzünü güldürmüş ve dini bayramlarda SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine verilmesine 1000 TL’lik bayram ikramiyesinin verilmesini kararlaştırmıştı. Önceki bayramlarda ikramiye alan emeklilere bayram ikramiyesi son dakika müjdesi geldi. Emekliye bayram ikramiyesi 2019'da verilecek mi? Emekli maaşları ne zaman yatacak bayram öncesi yatacak mı? sorusu Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte merak edilen konuların başında gelmekte. Emekli bayram ikramiyesine zam mı yapılacak?

 Emekliye bayram ikramiyesi ödemesi son dakika zamlı mı?
-

Hükümet, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerin öncesinde milyonlarca emeklinin yüzünü güldürmüş ve dini bayramlarda SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine verilmesine 1000 TL’lik bayram ikramiyesinin verilmesini kararlaştırmıştı. Önceki bayramlarda ikramiye alan emeklilere bayram ikramiyesi son dakika müjdesi geldi. Emekliye bayram ikramiyesi 2019'da verilecek mi? Emekli maaşları ne zaman yatacak bayram öncesi yatacak mı? sorusu Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte merak edilen konuların başında gelmekte. Emekli bayram ikramiyesine zam mı yapılacak?

Diyanet takvimine göre 2019 Ramazan Bayramı 4-6 Haziran 2019'da idrak edilecek. 1 ve 2 Haziran haftasonuna denk geliyor. 3 Haziran ise arefe günü. Bu nedenle emeklilere 1000 liralık bayram ikramiyesinin mayıs sonuna kadar ödenmesi bekleniyor.

SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine ödenecek bayrak ikramiyelerine ilişkin tarih merak konusu oldu. Emekliye bayram ikramiyesi 2019'da verilecek mi? İkramiyeler yıl içinde Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde verilecek. Ödeme tarihleri SGK yani Çalışma Bakanlığı tarafından önceden duyurulacak. Ramazan ve Kurban Bayramı'ndan önce emekli vatandaşlar emekli bayram ikramiyesinin ne kadar olacağını araştırıyor. Emeklilerin bayram ikramiyeleri 27-31 Mayıs tarihleri arasında hesaplarda olacak. Bu yıl yaklaşık 12,5 milyon kişi bayram ikramiyesi alacak. 2019 Ramazan bayram ikramiyeleri 27-31 Mayıs tarihleri arasında Ramazan Bayramı'ndan önce hesaplarda olacak. Ramazan Bayramı için emekli ve hak sahiplerine yaklaşık 12 milyar liranın üzerinde ikramiye ödenecek. Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanacak.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.