Sağlık

En hızlı göbek eritme yolları

Göbek eritme yolları neler? Göbek eritmek için ne yapmalı? Göbek eritmek için diyet. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenler, göbek eritmek için yar bana bir çare deyip koşuşturanlar bu haber tam sizlik. Şık bir vücuda sahip olmak isteyenler aynı zamanda sağlıklarına dikkat etmeyi de istemekte. Büyük beden elbiseler giyip sokağa çıkmaya utananlar en etkili göbek eritme yollarını aramakta. Peki göbek eritmek için neler yapılmalı?

En hızlı göbek eritme yolları
-

Göbek eritmek için ne yapmalı? Göbek eritmek için diyet. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenler, göbek eritmek için yar bana bir çare deyip koşuşturanlar bu haber tam sizlik. Şık bir vücuda sahip olmak isteyenler aynı zamanda sağlıklarına dikkat etmeyi de istemekte. Büyük beden elbiseler giyip sokağa çıkmaya utananlar en etkili göbek eritme yollarını aramakta. Peki göbek eritmek için neler yapılmalı?

Karın yağlarının miktarı genel olarak bel çevresi ölçülerek öğrenilir. Bunu evde basit bir mezurayla yapabilirsiniz. Bel çevresi erkeklerde 102 ve kadınlarda 88 santimi geçiyorsa tehlike sınırındasınız ve göbek eritme konusunu düşünmeniz gerekiyor demektir.

Stres göbek çevresi yağlanma ile birlikte kilo alımını tetikler. Eğer kilo vermek istiyorsanız işe stres seviyenizi azaltarak başlayabilirsiniz. Lifli gıdalar tokluk hissi yaratıp kalori alımını azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Hızlı kilo verme diyetinizde bol miktarda lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Balık, yağsız et ve fasulye gibi yüksek proteinli besinler, bel çevresindeki  yağlanmayı azaltmak için idealdir.

Bazı çalışmalar, yüksek miktarda trans yağ alımının vücuttaki yağlanmayı da artırdığını göstermiştir. Kilo vermeye çalışıyorsanız trans yağ alımını kısıtlamanız iyi bir fikirdir. Aşırı alkol alımı göbek yağlanmasına sebep olmaktadır. Göbek yağlarınızdan kurtulmak için alkol alımını  tamamen bırakmalısınız.

Göbek eritmek için neler yapılmalı?

1. Şekeri fazla tüketmeyin

2. Daha fazla protein tüketin

3. Karbonhidratları azaltın

4. Diyet lifi içeren gıdaları tüketin

5. Egzersiz hareketler yapın

6. Yediklerinizi takip edin

7. Trans yağlar uzan durun

8. Alkol tüketmeyin hatta bırakın

9. Strese dikkat edin

10. Bir miktar pişirme yağını Hindistan cevizi yağıyla geğiştirin

11. Uykuya dikkat edin

12. Yağlı balık tüketin

13. Elma sirkesi tüketin

14. Probiyotik gıdalar tüketin

15. Yeşil çay için

16. Şekerli içeceklerden uzak durun

17. Meyve suyu içmeyin

Göbek eritme hareketleri

Göbek ertmeye llk olarak esneme hareketleriyle başlayın. Düz br zeminde oturup bacaklarınızı k yana açın ve ilk sol bacağınıza

kapanın sonra  sağ bacağına. Kapanırken mümkün olduğunca çok eğilmeye çalışın. İk tarafa da 10’ar kere kapandıktan sonra,

bacaklarınızı aynı anda tutup öne doğru kapanın ve kalkın. (10 defa)

Kol ve göbek kaslarını harekete geçiren şınavı, başlangıçtaki kişiler yarım olarak yapabilir. Normal şınavdan tek farkı duruşun dizler

üzerinde olması. Bu hareketi de 15’er 3 bölüm yapın.

Göbek eritme egzersizleri

Göbek bölgesinden sayılan belimizin yanları için, ayaktayken bacaklarımızı bitiştirip kollarımızı iki bacağımıza yapıştırıp bir sağa bir sola belimizi bükmeden eğilerek ve bu hareketin miktarını her gün artırarak yanlarımızdan kurtulabiliriz. Oturmak zorunda kaldığınız bir zamanda da boş boş oturmayın, mesela göbeğinizi ara ara kasarak oradaki kasların hareketsiz kalmasına engel olun. Günlük hayatınızda ise hareket ederken belinizden değil, göbeğinizden destek almaya çalışarak hem belinizin sağlını koruyun hem de göbeğinizi eritin.

Göbek eritmek için yapılması gereken şeylerden biri de göbek masajıdır. Bebek yağıyla ya da kaygan bir kremle banyodan sonra yapılan göbek masajı, göbek bölgesindeki yağları hareket ettirerek, o bölgede bir ısı yayarak yağların erimesine yardımcı olur.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.