Medya

Enver Aysever'den Abdülhamit Han ile Mustafa Kemal karşılaştırması

Halk TV programcısı Enver Aysever, dün gece çıktığı canlı yayında, Sultan Abdülhamit Han ile Mustafa Kemal karşılaştırması yaptı. İki ismin aynı anda sevilemeyeceğini dile getiren Aysever, "Eğer hem Abdülhamit oluyor, hem Mustafa Kemal oluyorsa, ben kalemi de kırarım, ben ekranı da bırakırım, ben bütün bildiklerimden de vazgeçerim." dedi.

-

 yeniakit.com.tr 

Başörtüsü düşmanlığıyla bilinen Enver Aysever, CNN Türk'ten kovulduktan sonra laikçilerin sabahçı kahvesi Halk TV'ye sığınmıştı. Kanalda kimsenin izlemediği Ayrıntılar adında bir program yapan Aysever, kendi çalıp kendi oynamayı sürdürüyor. 

Aysever'in dün geceki canlı yayında Sultan Abdülhamit Han'ı diline dolaması, "Enver, Akit'e manşet mi olmak istiyor?" sorusunu akıllara getirdi.

Entelektüel pozlarından ödün vermese de kırılmış özgüveni ile çizilmiş egosunun her haline yansıdığı Halk TV programcısı, kendisini izleyen hayaletlere ilginç bir soru yönetti. Vefatının 102'nci yıl dönümünde Ulu Hakan ile Mustafa Kemal karşılaştırması yapan Aysever, "Hem bir insan Abdülhamit'i sevip, hem de Mustafa Kemal Atatürk'ü sevebilir mi?" diye sordu.

"Kalemi de bırakırım, ekranı da bırakırım"

Sözlerine, "Bir insan hem Abdülhamit'çi olup, hem de Mustafa Kemal'ci olabilir mi dostlar?" diye devam eden Aysever, "Bugünün bence en önemli sorusu budur. Eğer hem Abdülhamit oluyor, hem Mustafa Kemal oluyorsa, ben kalemi de kırarım, ben ekranı da bırakırım, ben bütün bildiklerimden de vazgeçerim. Aydınlanma böyle bir şey değil." ifadelerini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.