Politika

Erdoğan: Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazını kıldığı cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan Leyla Zana'nın görüşme talebi için , "Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece böyle bir kabul olmaz" dedi.

Erdoğan: Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece...
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , İstanbul 'da cuma namazını kıldığı cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Leyla Zana 'nın görüşme talebiyle ilgili, "Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece böyle bir kabul olmaz" dedi.

Erdoğan, "Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde, yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak

söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Cizre 'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasıyla ilgili olarak ise, "Bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı" diye konuştu. - İstanbul

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.