Gündem

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Beril Dedeoğlu'nun cenaze töreninde açıklamalarda bulundu. Beril Dedeoğlu için 'her zaman ufkumuzu aydınlatmıştır' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki cami saldırısına yönelik ise 'Fevri bir davranış diyerek geçiştirilemez' dedi.

Erdoğan'dan önemli açıklamalar
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Beril Dedeoğlu'nun cenaze töreninde açıklamalarda bulundu. Dedeoğlu için 'her zaman ufkumuzu aydınlatmıştır' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki cami saldırısına yönelik ise 'Fevri bir davranış diyerek geçiştirilemez' dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Yakınlarına, akademi dünyamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Kaybettiğimiz her ilim insanımızın bizim dünyamızda yeri doldurulamaz bir boşluk bırakıyor. Geçen yıllarda Halil İnalcık, Kemal Karpat gibi her biri kendi alanında gerçekten çok çok önemli isimleri ardı ardına darı bekaya uğurladık.

Bugün de Beril Dedeoğlu’nun vefatı vesilesiyle bir aradayız. Beril hocamız, bakan, rektör, YÖK üyesi, Cumhurbaşkanlığı kurul üyesi sıfatlarıyla uzun zamandır birlikte çalıştığım bir mesai arkadaşımdı. Kendisi görev yaptığı her yerde gerçekten birikimli, üretkenliği, çalışkanlığı, nezaketi ve hanımefendiliğiyle sevilen, saygı duyulan bir isim olmuştur.

Uluslararası ilişkiler arasında yerli ve milli bakış açısıyla yaptığı değerlendirmeler her zaman ufkumuzu aydınlatmıştır.

Yeni Zelanda'daki saldırıyı şiddetle kınıyorum. Fevri bir davranış diyerek geçiştirilemez

Ayrıntılar geliyor...

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.