Gündem

Erken emeklilik mi geliyor? Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunu çözülecek mi?

Hükümet EYT konusunda son dakika ilk somutu attı. Milyonlarca Emeklilikte yaşa takılanların beklediği EYT hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiği öğrenildi. Peki Erken emeklilik mi geliyor? emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunu çözülecek mi? EYT sorunu nasıl çözülecek? Erken emekliliğin önündeki engel kalkıyor mu?

Erken emeklilik mi geliyor? Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunu çözülecek mi?
-

Milyonlarca Emeklilikte yaşa takılanların beklediği EYT hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiği öğrenildi. Peki Erken emeklilik mi geliyor? emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunu çözülecek mi? EYT sorunu nasıl çözülecek? Erken emekliliğin önündeki engel kalkıyor mu? 

EYT konusunda son dakika gelişmesi yaşandı. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyuran TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, şunları söyledi: "Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.