Eğitim

Eyyübiye’deki gençlik merkezleri 39 öğrenciyi üniversiteye yerleştirdi

Eyyübiye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Şehit Polis Abdulkadir OĞUZ Gençlik Merkezinde sınavlara hazırlanan gençler, ilk yıllarında büyük başarı elde etti. Merkezde eğitim gören 39 öğrenci, üniversiteye yerleşme başarısı elde etti.

Eyyübiye’deki gençlik merkezleri 39 öğrenciyi üniversiteye yerleştirdi
-

Eyyübiye Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Gençlik Merkezlerinde, maddi durumları iyi olmayan gençlere yönelik aktiviteler takdir topluyor. Şehit Polis Abdulkadir Oğuz Gençlik Merkezi, Vali İzzettin Küçük Gençlik Merkezi ile 15 Temmuz Gençlik Merkezinde, gençlerin hem eğitimsel hem de sosyo-kültürel gelişimine yönelik düzenlenen aktivite ve kurslar gençlerin yoğun ilgisini gördü.

Özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelerin gençlerine yönelik düzenlenen, YGS-LYS sınavlarına hazırlık kursuna katılan gençlerin ilk yıllarında elde ettikleri büyük başarı göz doldurdu. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında Eyyübiye Belediyesi Şehit Polis Abdulkadir Oğuz Gençlik Merkezinde YGS-LYS sınavları için eğitim gören 120 öğrenciden 39’u, üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşme başarısı gösterdi. Sınavlara hazırlık kursuna katılan öğrencilere dersler dışında, etüt çalışmaları, birebir özel soru çözüm olanakları ve rahat ders çalışma şartları da sunularak sınavlara hazırlanmaları sağlandı. Sınavlarda başarı gösteren öğrenciler, kendilerine sundukları olanaklardan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti. 2017-2018 YGS -LYS sınavları için başarı çıtasını daha da yükseltmeyi hedefleyen Eyyübiye Belediyesi yetkilileri, kurs kayıtları için öğrencileri Gençlik Merkezlerine davet etti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.