Okur Postası

Faşist bir vekilin şovu

Gazetemiz okurlarından Ali Lale, "Faşist bir vekilin şovu" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Faşist bir vekilin şovu
-

Ali Lale

İnsanların tanımadığı, bu çakal Yunan milletvekili aslında kendi kişisel şovuyla batının çirkef yüzünü de ortaya koymuştur. Bu şerefsizin Türk Bayrağının yırtması biriken bir öfkenin patlamasıdır. Müslüman ülkelere ve Türkiye karşı kinlerin sürekli devam ettiğinin bir göstergesidir. Bizler ne yapıyoruz? Ülkenin geleceği için millet olarak ne yapıyoruz? Çevremizde her gün bir Müslüman ülkesini ablukaya alan onların değer yargılarını yer bir eden, bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bu zihniyeti neden unutuyoruz. Onların isteğiyle tarihimize, dinimize, kültürel değerlerimize sırt dönüyoruz. Galiba hiçbir zaman akıllanmayacağız, bizleri biz yapan değer yargılarımızdan bizi sıyrılmak, unutturmak isteyenler, bunun bilincindedirler. Yarın onlara karşı mücadele edecek ve uğrunda ölümü göze alacak değer yargılarımız olmayınca ottan bir farkımız da olmayacaktır.

Hâlâ da bunların bu çirkin yüzlerini görmeyecek miyiz? Onların bize sunduğu her şeyine balıklama dalıyoruz. Kendi beyinlerimize sahip çıkmıyoruz. Sürekli beyin gücü hareketi devam ediyor. Sahip çıkmadığımız ve ondan faydalanmadığımızdan teknolojide ve üretimde geri kalıyoruz.

Aslında batı zihniyeti hepsi de faşist milletvekilinden aşağı kalan yanı yoktur. Şerefsiz, haysiyetsiz, namussuz olmazsa bir Milleti temsil eden bayrağı yırtılır mı? Bu çakalı hiç kimse tanımadığı için bu davranışıyla kendini tanıttırdı.

Bizde bununla ilgili halk arasında bir hikâye vardır. Zamanın birinde bir köyde yaşayan bir kız, köy odasında neler konuşuyor merak eder. Her gün babasına sorar baba köy odasında kimlerden bahsediliyor?  Babası da fazla da önemseme der kızım değişik konularda insanlar konuşuyor. O günkü gündem neyse ondan söz ederler. Kız her zaman babasına sorar baba hiç kimse benden söz etmiyorlar mı? Adam kızım senden neden konuşsunlar der. Şeytani bir vesvese kıza baskın çıkarak, ben nasıl edeyim de köy odasından benden söz etsin der. Bir gün bu kız gündüz gözüyle çeşmede ihtiyacını görür. Görenler orada kendisine küfür ederler. Bu köye kısa zamanda yayılır. Köylüler köy odasında toplanırlar. O gece Köy odasının günde mi çobanın kızının köy çeşmesindeki yaptığı çirkin davranışından söz ederler. Kimi küfür eder, kimi aile terbiyesinden mahrum, her kes bir şey söyler. Babası tahammül edemez odadan erken çıkar. Eve gelir her zaman ki gibi kızı babasına sorar baba bu gün köy odasından neden söz ediyorlar der. Babası kızım sana, annene, babana ailene ve yedi ceddine küfür ettiler. Gündem buydu.

Bu faşist ve şovcu milletvekili çobanın kızı gibi toplumun kendisine ve yedi ceddine küfür ettirmek için bu yolu seçmiştir. Bir milletin özgürlüğünü, bağımsızlığını ve milletin şerefini temsil eden bir bayrağı, şerefsiz ve soysuz tarafından yırtılarak, şerefsizliğini soysuzluğunu tüm dünyaya tescil ederken aslında batının da çirkin yüzünü ortaya koymuştur.

Bizler de bu şerefsizin davranışında şu özeti çıkarmalıyız. Bizler zayıf olursak düşmanlarımızın ummadığımız kadar çok olduğunu unutmayalım, onun için, içimizdeki adaleti, hukuku üstünlüğünü tesis ederek birliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirerek, ülkenin gelişmesi ve güçlenmesi için çalışmalıyız. Üretmeliyiz, sözde değil özde yerli malına ağırlık verelim ve kul hakkını gözetelim.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.